Revoluční kombinace standardizovaného světelného zdroje a technologie LED

1. listopadu 2018, 9:16

Díky inovativnímu produktu XLS (eXchangeable LED Signal lamp – vyměnitelná LED signální žárovka) uvádí společnosti Osram a Koito na trh řadu signálních světelných zdrojů postavenou na technologii LED (norma UN/ECE R128). Poprvé dokáže jednotná platforma s třemi různými verzemi pokrýt veškeré důležité signální aplikace ve vozidle.

Poprvé dokázala jednotná XLS platforma s třemi různými verzemi světelných zdrojů pokrýt veškeré důležité signální aplikace v modelech Toyota Corolla
Fotografie: Osram

Umožňuje snadnou výměnu, přináší zjednodušení a snížení celkových nákladů výrobcům automobilů, a díky přijatým normám vede k rychlejším vývojovým procesům. Světelné zdroje OSRAM XLS LY5 a LW5 jsou instalovány do nových modelů Toyota Corolla od léta 2018.

Technologie LED poskytuje návrhářům a výrobcům osvětlení automobilů úžasnou flexibilitu. V posledních několika letech vznikla celá řada zakázkových řešení LED osvětlení, která dělají celý dodavatelský řetězec extrémně složitý. Pro zjednodušení vyvinula společnost Osram inovativní, standardizovaný světelný zdroj na bázi LED pro signální funkce světlometů v automobilovém průmyslu. „S řadou výrobků XLS uvádí Osram na trh portfolio, které nabízí veškeré nové výhody technologie LED při výrazném snížení složitosti v celém zákaznickém hodnotovém řetězci,“ říká Hans Joachim Schwabe, generální ředitel divize Specialty Lighting společnosti Osram.

Jedna platforma pro všechny LED signální světelné zdroje

Světelné zdroje standardizované podle ECE od společnosti Osram se v současnosti dodávají ve žluté a bílé barvě pro různé signální funkce, například jako směrová světla, světla pro couvání nebo světla pro denní svícení. K dispozici je rovněž bílá varianta pro světla do mlhy a schválení podle příslušné normy začne platit od konce tohoto roku. Brzy přijde i čtvrtá varianta v červené barvě. Díky standardizaci je jejich výměna snadná: mění se pouze světelný zdroj, což zamezuje nákladným výměnám celých světel nebo světlometů.

Robustní design zajišťuje dlouhou životnost a spolehlivý provoz. Protože LED zaujímají menší prostor, bylo možné pokročit v miniaturizaci elektroniky, optiky i mechanických součástek. Výrobky XLS obsahují malou plochu emitující světlo a jsou opatřeny ochranou proti elektrostatickému výboji, přechodovému napětí a přepětí.

Inovativní výměnné světelné zdroje nastavují nová měřítka

Řada výrobků XLS nabízí širokou škálu výhod pro spotřebitele, výrobce světlometů i výrobce automobilů. Jednotná, standardizovaná platforma signálních světelných zdrojů snižuje počet různých řešení osvětlení v automobilech. Výrazně snižuje celkové náklady pro výrobce automobilů v řadě oblastí, včetně dodavatelského řetězce, vývoje a kontroly kvality. Opětovné použití modulů a stejných platforem rovněž značně snižuje dobu a kapacity potřebné pro vývoj. Pro servisní dílny i majitele automobilů znamená standardizovaná platforma možnost světelné zdroje vyměňovat snadněji, a tedy s nižšími náklady.

Sériová výroba světelných zdrojů v německém Herbrechtingenu zaručuje špičkovou kvalitu a je důležitým milníkem při změně zaměření továrny na řešení osvětlení na bázi polovodičů. Zákazníci výrobků řady XLS profitují z dlouholetých zkušeností továrny s výrobou pro automobilový průmysl, které umožnily bezproblémový přechod na novou výrobu. Díky krátkým konstrukčním cyklům a jednodušší komplexnosti celého systému se řada XLS stala průkopníkem při prosazování LED technologie ve velkoobjemových segmentech automobilového průmyslu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!