Firma Valeo buduje novou výrobní halu v Žebráku

8. listopadu 2018, 9:31

Firma Valeo dále rozšiřuje svou působnost v České republice, ve výrobním závodu v Žebráku bude vybudována nová hala na výrobu chlazení baterií pro elektromobily. Zahájení výroby by mělo proběhnout na konci roku 2019.

Firma Valeo rozšiřuje závod v ŽebrákuSpolečnost Valeo vyvíjí a vyrábí tepelné systémy akumulátorů, které se starají o optimální provoz elektromobilů, jejich životnost a spolehlivost. Články akumulátorů totiž musí být udržovány v rozmezí teplot 15 až 45 °C, zajišťující jejich účinnost a životnost, přičemž všechny články uvnitř akumulátoru musí být udržovány na přibližně stejné teplotě. Přispívá k tomu ultra-plochá konstrukce desek a trubek, které jsou v optimálním kontaktu s akumulátorem, a díky tomu se dosahuje rovnoměrné a jednotné teploty. Objem očekávané výroby chladících modulů je 1,2 milionu kusů. Pracují s chladicími systémy různých velikostí pro všechny typy vozidel, ať už jde o hybrid, plug-in hybrid nebo elektromobil.

V současnosti je Valeo s více než 4.500 zaměstnanci v pěti závodech jedním z největších zaměstnavatelů v oblasti automotive v České republice. Skupina v nadcházejících letech plánuje další růst a vytvoření několika set nových pracovních míst. Za tímto účelem má všech pět závodů připravené plány na další zvýšení výrobní kapacity i rozšíření výzkumu a vývoje.

Valeo rozšíří výrobní závod v Žebráku

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!