Inteligentní moduly vodních čerpadel INA od společnosti Schaeffler

6. prosince 2018, 14:33

Schaeffler Automotive Aftermarket nyní nabízí pod svou značkou INA moduly tepelného managementu a vodní čerpadla řízená podtlakem nebo elektricky. Nabízí inovativní systém řešení pro nejrůznější modely vozidel značky Audi, BMW, Toyota a VW.

Inteligentní moduly vodních čerpadel INA od společnosti Schaeffler

Díky inovativnímu systému řešení pro nejrůznější modely vozidel značek Audi, BMW, Toyota a VW tak specialista pro oblast aftermarketu přispívá k dalšímu snižování emisí CO2 a spotřeby paliva, ke zvyšování životnosti motoru a ke zlepšení klimatického komfortu.

Výkonnost běžných vodních čerpadel často závisí pouze na otáčkách motoru. Vysoké otáčky vedou k vysoké rychlosti proudění chladicí kapaliny, při nízkých otáčkách průtok klesá. Moduly inteligentních vodních čerpadel INA na rozdíl od toho umožňují přesnou regulaci teploty chladicí kapaliny v rámci celého okruhu nebo v případě potřeby dokonce úplné vypnutí. V závislosti na konkrétních požadavcích motorů může být realizováno několik cyklů variabilního ovládání, což má významný vliv na nižší ztráty způsobené třením, na snížení spotřeby paliva a emisí výfukových plynů.

Inteligentní modul vodních čerpadel INA od společnosti Schaeffler pro vozidla VWSpolečností Schaeffler vyvinutý modul tepelného managementu využívá pro přesné řízení teplotní rovnováhy v hnacím ústrojí senzorem řízené ventily s rotačním šoupátkem. Tímto způsobem lze rychle dosáhnout požadované optimální teploty, a to až ve třech vedlejších řízených okruzích, jako jsou např. okruhy pro převodovku, motorový olej a turbodmychadlo. Modul přitom reguluje teplotu motoru od počátku až do 100 procent, což má pozitivní vliv na energetickou účinnost a životnost všech komponentů v hnacím ústrojí. Toto inovativní systémové řešení je k dispozici, včetně vodního čerpadla a všech přídavných dílů potřebných pro výměnu, jako kompletní řešení pro opravy 1,5 milionu vozidel skupiny VW na celém světě.

Plně elektrické vodní čerpadlo INA od SchaefflerDalší novinkou se značkou INA jsou elektrická vodní čerpadla vhodná mimo jiné pro vybrané modely vozidel BMW. Tato plně variabilní vodní čerpadla nejsou poháněna řemenem, ale prostřednictvím palubní sítě vozidla s napětím 12 V. Pracují nezávisle na otáčkách motoru, jsou energeticky úsporná a poskytují kdykoliv požadovanou variabilitu. Další elektricky poháněná vodní čerpadla jsou k dispozici také pro modely Toyota.

Podtlakem řízená vodní čerpadla INA od SchaefflerPodtlakově řízená vodní čerpadla pro modely Audi a VW doplňují program inteligentních modulů vodních čerpadel INA společnosti Schaeffler Automotive Aftermarket. Tato čerpadla jsou poháněna řemenem a řízena podtlakem. Všechny komponenty použité v systému zajišťují v každém okamžiku dostatečnou přepravní tepelnou kapacitu přesně navrženou pro příslušný motor. Všechny komponenty jsou vyrobeny z extrémně odolných materiálů nepodléhajících opotřebení, a zajišťují tak zamezení úniku chladicí kapaliny a utěsnění čerpadel i při nejvyšších tlacích a teplotách.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!