Společnost UFI FILTERS otevřela další továrnu

17. prosince 2018, 16:28

Dne 14. 12. 2018 proběhlo slavnostní otevření nové fabriky společnosti UFI Filters v polském městě Opole. Důležitá událost se odehrála za účasti nejvyššího managementu včetně významných partnerů a hostů. 

Firma >UFI FILTERS, světový lídr ve filtraci a technologiích tepelné výměny, zdvojnásobí svoji celkovou produkci výměníků tepla do roku 2023 díky nově otevřenému závodu. Továrna byla vybudovaná na ploše o rozloze 6.000 m2 s výrobní kapacitou 1.000.000 dílů ročně a v budoucnu by se měla rozprostírat na ploše 12.000 m2.

Díky plně integrovaným moderním technologickým procesům bude vyrábět chladiče motorů, převodovek a dalších zařízení a širokou nabídku výměníků tepla pro hybridní a elektrické vozy.

Závod Opole přináší regionu značné hospodářské výhody, které představují celkovou investici ve výši 42 milionů PLN (přibližně 10 milionů EUR) a vytvoření dalších 250 pracovních míst v příštích pěti letech. Jedná se o první továrnu společnosti UFI mimo Čínu, která vyrábí výměníky tepla. Zároveň je výhodně umístěna, necelé 2 hodiny od nejblíže vzdálené továrny UFI v Ostravě, což umožňuje rychlý servis.

Giorgio Girondi, předseda skupiny UFI Filters, potvrzuje: „Motorové, převodové a jiné vodní výměníky tepla jsou v posledních letech pro UFI významnou oblastí růstu v segmentu OE. Snažíme se efektivněji sloužit našim zákazníkům na místní úrovni. Díky otevření závodu v Polsku můžeme uspokojit potřeby všech významných výrobců vozidel v Evropě daleko rychleji“

Pokročilé OE výměníky tepla, které bude společnost UFI vyrábět v Opole, jsou určeny pro trh osobních, nákladních a stavebních vozidel, včetně traktorů a také pro hybridní vozy, elektromobily a vozy s palivovými články, díky čemuž je firma UFI připravena na vozidla s alternativními pohony a e-mobilitu.

V následujících letech se začnou v Opole vyrábět také filtry, aby se uspokojila rostoucí poptávka klientů. Závod v Opole bude také fungovat jako sklad pro aftermarket a měl by se do budoucna stát centrem společnosti, což posílí postavení skupiny UFI filters jako klíčového hráče na trhu.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!