15 let úspěchů výzkumného a vývojového centra společnosti Garrett v České republice

5. června 2019, 14:46

Firma Garrett slavila v Brně 15 let od zahájení svých aktivit v České republice. Při této příležitosti, za účasti Craiga Balise, globálního technického ředitele a viceprezidenta firmy a dalších hostů a novinářů, firma představila testovací vůz Audi Q7 s technologií E-Turbo, který je prvním vozidlem s touto technologií v České republice.

Centra společnosti Garrett se sídlem v Praze a Brně pracují již od roku 2005 na průlomových technologiích a nabízí řešení v oblasti turbodmychadel a elektrifikovaného přeplňování, která díky e-turbu míří z F1 do sériových aut. Použitím e-turba dochází u vozidla k výraznému zvýšení výkonu při současném snížení produkovaných emisí.

Brněnské týmy spolupracovaly na přípravě demonstračních prototypů elektrifikovaného turbodmychadla a stále probíhá testování této technologie v brněnské laboratoři. Tato technologie je vyústěním vývojových aktivit brněnského týmu pro tým Ferrari F1. Po letech vývoje pro motorsport tedy nachází tato technologie svoje uplatnění v běžném provozu.

Craig Balis a ředitel české pobočky, Libor Urbanec, v Brně mimo jiné představili technologická řešení včetně testovacího vozidla s technologií E-Turbo a závodní vůz Formule 1 jako ukázku partnerství mezi Garrett a týmem Scuderia Ferrari. Dále závodní vůz studentů Technické Univerzity v Brně Formule Student a provedli hosty laboratorním centrem, které je globální laboratoří společnosti Garrett pro výzkum a vývoj elektrifikovaného přeplňování.

Firma Garrett dodává díly pro 40 globálních automobilek z 13 výrobních závodů a 5 výzkumných a vývojových center. Brno je jedním z největších výzkumných a vývojových center firmy, které využívá zázemí více než 5.000 m2 testovacích a vývojových laboratoří a 4.000 m2 kancelářských ploch.

Garrett má více než 7.500 zaměstnanců, včetně 1.200 vývojových inženýrů, kteří jsou tvůrci nebo spolutvůrci 1.400 vydaných nebo podaných patentů. V roce 2018 dosáhly tržby společnosti Garrett přibližně 3,4 miliardy USD.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!