10. výročí zapalovacích svíček Denso TT

10. července 2019, 15:17

Zapalovací svíčky Denso Twin Tip (TT) slaví 10. výročí uvedení na trh. Denso TT jsou k dispozici ve verzích z niklu a iridia a nyní pokrývají 87 % vozového parku v Evropě.

Zapalovací svíčky Denso Twin Tip (TT)

Zapalovací svíčky musí pracovat v obtížných podmínkách, odolávají vysokým teplotám, vysokému tlaku, vysokým otáčkám motoru a zatížení. Pro zajištění účinnosti svíček vyrábí Denso řadu zapalovacích svíček s elektrodami z materiálů, které snižují jejich spotřebu. Využití pokročilých technologií, jako je Twin Tip Denso, poskytuje vyšší výkon po delší dobu.

Niklové zapalovací svíčky TT, uvedené na trh v roce 2009, byly vytvořeny na základě další technologie – Super Ignition Plug (SIP) – která se obvykle používá v prémiových motorech se specifickými emisními a výkonovými požadavky.

Elektrody většiny obyčejných niklových svíček jsou dva velké, ploché povrchy, které mohou omezit šíření plamene. Niklem potažená zapalovací svíčka TT patentovaná firmou Denso má středovou elektrodu z niklové slitiny a prodlouženou elektrodu se zmenšeným průměrem 1,5 mm. Menší průměr elektrody znamená méně požadovaného zapalovacího napětí potřebného k nastartování motoru a spuštění i při nízkých okolních teplotách.

Řada zapalovacích svíček TT byla v roce 2015 posílena, když společnost Denso uvedla na trh zapalovací svíčky z Iridia. Zapalovací svíčka Iridium TT má středovou elektrodu o průměru 0,4 mm. Centrální elektroda v svíčkách Iridium TT je vyrobena z iridia a rhodia a elektrody ze slitiny platiny. To umožnilo prodloužit životnost svíček až na 120.000 km.

Ucelená řada zapalovacích svíček TT má v současné době skládá 35 referencí – 16 niklových a 19 iridiových svíček – zajišťujících 87 % pokrytí evropského vozového parku.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!