EQUIP AUTO 2019: Schaeffler Automotive Aftermarket předvedl své znalosti

21. října 2019, 11:37

Firma Schaeffler ukázala své odborné znalosti v oblasti převodovek, motorů a podvozků na akci EQUIP AUTO 2019, mezinárodním veletrhu zaměřeném na trh s náhradními díly. Společnost se zaměřuje na multisystémový přístup k uspokojení potřeb mechaniků, kteří čelí problémovým komplexním opravám.

Téma komplexních oprav řešili na interaktivním stánku Schaeffler Automotive Aftermarket (hala 1, G070) o rozloze 420 metrů čtverečních.

EQUIP AUTO 2019: Schaeffler Automotive Aftermarket

Firma Schaeffler Automotive Aftermarket zde představila novou inovativní řadu produktů a řešení LuK, INA a FAG pro převodovky, motory a podvozky a demonstrovala, jak využívají své komplexní know-how ke splnění stále náročnějších požadavků dnešního (a budoucího) aftermarketu.

K dosažení tohoto cíle společnost vyvíjí inteligentní řešení oprav pro aftermarket, které usnadní práci distributorů a poskytnou skutečnou pomoc mechanikům, kteří tak budou držet krok s novými technologiemi.

Společnost Schaeffler prezentovala mimo jiné tři produktové novinky:

 • řešení pro opravy mokrých dvojitých spojek LuK RepSet 2CT
 • komplexní řešení pro opravy motorů INA Engine KIT, které mají řemenový nebo řetězový rozvod
 • sortiment dílů podvozku značky FAG

LuK RepSet 2CT pro mokré spojky

LuK RepSet 2CT pro mokré spojkyProdukt je speciálně navržen pro vozidla skupiny VW, která jsou vybavena převodovkami s dvojitou spojkou DQ500 a DQ380.

Výhody:

 • komplexní řešení opravy pro odborníky na automatizované převodovky: obsahuje všechny součástky a pokyny k montáži + speciální montážní nářadí
 • zvýšení efektivnosti oprav
 • komponenty třídy OE

INA Engine KIT

Tato sada obsahuje všechny součástky potřebné k profesionální opravě motorů ve dvojnásobně rychlejším čase.

INA Engine KITPři opravě jedné části motoru se doporučuje vyměnit více komponentů současně. Důležité je provést důkladnou diagnostiku, která zjistí, zda něco dalšího brzdí hladký chod a výkon motoru. Až dosud bylo provádění takové velké opravy časově náročné: identifikace potřebných náhradních dílů, jejich pořízení od různých dodavatelů, dostupnost, nedostatek úplné servisní dokumentace, atd… Nová sada INA Engine KIT má tyto problémy vyřešit.

Výhody

 • Výrazná úspora času – všechny součásti motoru jsou dodávány v jedné sadě
 • Každá sada je specifická pro určitý typ motoru. Obsahuje všechny součástky potřebné ke komplexní opravě a také příslušenství, jako je těsnění a upevňovací prvky – to vše v OE kvalitě.
 • Plná oprava eliminuje všechna rizika následných škod (včetně selhání motoru).

Řada dílů podvozku značky FAG

Od 1. června 2019 je celá řada dílů podvozku firmy Schaeffler sdružena pod značkou FAG.
Výhody

 • Řada dílů podvozků značky FAGjedinečný dodavatel – silná, vedoucí značka na trhu po dobu 130 let
 • komplexnější sady oprav z hlediska kvality a obsahu
 • všechny díly FAG až po ty nejmenší komponenty splňují standardy prvotřídní kvality
 • úspora času pro autoservisy od objednání po opravu

REPXPERT aplikace

REPXPERT aplikaceOd 7. října 2019 si můžete REPXPERT stáhnout z App Store a Google Play. Mezi nové funkce patří možnost skenování čárových kódů produktu pro přístup k technickým informacím v katalogu TecDoc od TecAlliance. Mechanici si také mohou prohlédnout celou řadu montážních videí nebo se poradit ohledně správných utahovacích momentů a dalších důležitých kroků.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!