UFI MULTITUBE: revoluční vzduchový filtr poprvé v hybridních vozech Fiat 500

28. července 2020, 11:05

>UFI MULTITUBE, revoluční technologie filtrace vzduchu, vyvinutá společností UFI Filters, byla vybrána jedním z nejoblíbenějších městských automobilů na trhu: hybridem FIAT 500, který kombinuje 3-válcový motor Firefly GSE N3 s 12 V generátorem a lithiovou baterií.

UFI MULTITUBE

Inovativní produkt patentovaný společností UFI Filters Group byl představen na veletrhu Automechanika 2018, kde byl také nominován na ocenění za inovace.

>UFI MULTITUBE byl poprvé uveden na trh jako originální výbava u vysoce výkonných motorů, jako je Porsche GT2RS. Dnes je všestrannost a flexibilita produktu přizpůsobena vozu Fiat 500.

Jednou z výhod MULTITUBE je jeho velikost. Modularita spolu s designem umožňuje přizpůsobit se zvláštním potřebám výrobců automobilů. Omezený prostor, který se v motorovém prostoru nachází, je maximálně optimalizován a nabízí široké možnosti pro vývoj hybridních aplikací.

>UFI MULTITUBE byl začleněn do speciální verze tříválcového motoru hybridního Fiatu 500, vozidla, které otevírá cestu pro vozidla na alternativní pohon u FCA. Díky své dvojité trubicové struktuře, která nahrazuje tradiční vzduchový panel, má revoluční vzduchový filtr UFI vložku, která je až o 50 % lehčí. Dvě trubice jsou umístěny do vzduchové komory navržené a vyrobené společností UFI. Vzduchový box je vyroben z polypropylenu, lehkého materiálu odolného proti deformacím. Filtrační box byl také zjednodušen a je o 30 % lehčí – to má za následek nižší spotřebu paliva a nižší emise CO2.

Revoluce v průtoku je výsledkem zlepšené dynamiky proudění vzduchu do motoru. Tím se minimalizuje odpor, stejně tak ztráta tlaku a energie, a následně dochází ke zvýšení dodávky energie do motoru.

Speciální systém také pevně připevňuje vložku k filtračnímu boxu, což zjednodušuje servisní operace a zabraňuje vniknutí špinavého vzduchu do motoru, čímž zaručuje další úroveň ochrany.

„Jsme hrdí na to, že jsme v našem dlouhodobém partnerství se skupinou FCA udělali velký krok vpřed,“ říká Luca Betti, Business Unit Aftermarket Director skupiny UFI Filters. „Použití UFI MULTITUBE na hybridním vozidle potvrzuje, že se jedná o všestranný produkt, který se přizpůsobuje potřebám ekologických motorů. Jeho použití v autě segmentu A připravuje cestu k širšímu použití produktu na trhu. To bude mít pozitivní dopad nejen na originální vybavení, ale také na aftermarket, který bude těžit z jedinečnosti patentovaného produktu a exkluzivní kvality a výkonu.”

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!