Valeo HydroConnect – stěrače prémiové třídy dostupné pro každého

7. září 2020, 16:36

Firma Valeo je světovým lídrem mezi dodavateli stěračů do prvovýroby. Zkušenosti z této oblasti však sdílí také se zástupci aftermarketu. Ploché stěrače prémiové třídy s nejvyšší účinností lze dnes využít pro téměř jakýkoliv automobil. To vše díky řadě produktů Valeo HydroConnect.

Stěrače Valeo HydroConnect

Přední, zadní, uchycení na háček …

HydroConnect je řada plochých stěračů určených pro nezávislý trh s náhradními díly neboli aftermarket. Vyznačují se univerzálností, díky které je lze přes relativně malý počet referencí a adaptérů přizpůsobit drtivé většině vozidel jezdících po evropských silnicích.

Řadu tvoří tři skupiny produktů: stěrače určené pro čelní skla, zadní okna a lišty předních stěračů typu Upgrade, které umožňují výměnu stěrače uchyceného na ramínku s háčkem za moderní ploché řešení. Valeo zde využívá své bohaté zkušenosti originálního výrobce a poskytuje stěrače nejvyšší kvality odpovídající aktuálním trendům na trhu s automobilovým příslušenstvím. Pokrytí trhu u prvních dvou skupin stěračů HydroConnect (přední a zadní) dosahuje až 96 %, zatímco u stěračů typu Upgrade je to 85 %, což je pro ploché stěrače v tomto segmentu jedinečné.

Co HydroConnect nabízí?

Stěrače Valeo z řady HydroConnect jsou nabídkou pro ty zákazníky, kteří očekávají prvotřídní originální produkt v aftermarketu. Jinými slovy, již nemusíte kupovat zcela nové auto, abyste mohli používat nejúčinnější stěrače na trhu.

Neznalému pozorovateli se znají být různé typy stěračů podobné. V případě tohoto typu produktu jsou nejdůležitější technická řešení skrytá uvnitř. Nejdůležitější je, jak a z jakého materiálu je stěrač vyrobený a jak je navržen jeho spoiler.

Stěrače podléhají mnoha omezením, od čistě mechanických po fyzikálně-chemické. Aby mohly dobře plnit svoji funkci, musí být odolné vůči mechanickému otěru, kapalinám (různé druhy kapalin do ostřikovačů) nebo posypové soli a také proti UV záření. Dalším aspektem je nutnost udržovat optimální parametry výkonu při různých teplotách. Důležitý je také jejich tichý chod bez nepříjemných zvuků při měnících se podmínkách. Splnění všech těchto požadavků je výsledkem mnohaleté práce a zkoušek. Vývojáři pracují na složení gumové směsi, ze které je stěrač vyrobený, na tvaru vnitřního ocelového profilu a na povlaku – speciální vrstvě materiálu pokrývající gumový povrch. Tajemstvím každého výrobce do prvovýroby jsou metody použité ke splnění těchto požadavků.

Valeo má svou vlastní recepturu na výrobu odolného syntetického kaučuku a vysoce kvalitního ochranného povlaku. Společnost také navrhla asymetrický spojler, který zajišťuje optimální přítlak stěračů na čelní sklo za všech povětrnostních podmínek a bez ohledu na rychlost jízdy vozidla. Stěrače HydroConnect jsou stoprocentně vyráběny ve Francii, spolu s produkty určenými pro OE trh.

Montáž jednodušší, než si myslíte

Instalace plochých stěračů, zejména u vozidel továrně vybavených skeletovým řešením, se může zdát pro mnoho lidí komplikovaná. Společnost Valeo vynaložila veškeré úsilí, aby tento proces co nejvíce zjednodušila a kvůli životnímu prostředí také zredukovala počet adaptérů v balení. Každý stěrač řady HydroConnect je zabalen samostatně. Na obalu je jasně uveden seznam vozidel, pro která je určen. Vnitřní obal obsahuje uživatelsky přívětivý montážní návod s řadou grafických schémat. Na boční straně balení je dokonce užitečné pravítko pro změření délky stěračů.

Uvnitř kromě samotného stěrače najdeme adaptéry. V případě předních stěračů se bude jednat o tři adaptéry umožňující montáž na 12 typů ramínek. Balení zadních stěračů obsahuje také 3 adaptéry, tentokrát vhodné pro 6 typů ramínek. Společně tato řešení zajistí až 96% pokrytí evropského vozového parku.

Ve skupině produktů Upgrade je 14 referencí stěračů, díky nimž můžeme ploché stěrače namontovat na běžné ramínko s háčkem. Pokrytí trhu je v tomto případě až 85 %.

Díky řadě stěračů Valeo HydroConnect jsou špičková řešení dostupná pro každého. Inovativní produkty již nejsou určeny výhradně pro nejnovější automobily opouštějící továrnu. Volba stěračů HydroConnect znamená větší jízdní komfort díky účinnému odstraňování vody a nečistot z oken vozidla, ale také výrazné zlepšení bezpečnosti jízdy při dlouhodobém používání.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!