Společnost Schaeffler hodlá prodat globální divizi zaměřenou na řetězové pohony

24. srpna 2021, 15:04

Globální dodavatel automobilového průmyslu Schaeffler podepsal smlouvu, na jejímž základě prodává celosvětový obchod se systémy řetězových pohonů soukromému kapitálovému fondu Lenbach Equity Opportunities II. GmbH & Co. KG (fond LEO II) z Mnichova. Skupina DUBAG poskytovala fondu komplexní poradenství a zastupovala jej při uzavírání transakce.

Schaeffler

Cílem transakce je další rozšíření pozice na trhu jako předního světového systémového dodavatele a partnera výrobců OEM pro vysoce kvalitní hnací řetězy v mezinárodní konkurenci.

Očekává se, že transakce bude uzavřena v první polovině roku 2022 a podléhá schválení všech regulačních orgánů a splnění dalších obvyklých podmínek uzavření. Co se týče francouzského podniku Schaeffler Chain Drive Systems SAS, rozhodnutí o prodeji může být učiněno až po dokončení zákonem požadovaných konzultací se zaměstnaneckou radou. Strany se dohodly, že nebudou zveřejňovat finanční podrobnosti transakce.

Řetězové pohony se montují jako součást hnacího systému spalovacích motorů osobních automobilů a dalších vozidel, například motocyklů. Kromě hnacích řetězů zahrnují tyto systémy vodicí lišty řetězových kol, napínací systémy a další součástky. Ve střednědobém horizontu přestane společnost Schaeffler zahrnovat obchod s komponenty se systémy řetězového pohonu do své hlavní činnosti.

Matthias Zink, generální ředitel divize Automotive Technologies, řekl: „V DUBAG Group a jejím soukromém kapitálovém fondu našla divize řetězových pohonů ideálního a zákaznicky orientovaného partnera. Tento podnik může být novým vlastníkem řízen a dále rozvíjen cílevědoměji a přesvědčivěji než skupinou Schaeffler, kde již není středem zájmu. Zároveň budeme tímto krokem pokračovat v transformaci směrem k e-mobilitě.“

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!