Liqui Moly představuje nový olej pro vozy Ford – Top Tec 6610

15. října 2021, 9:05

Olejem Top Tec 6610 přináší společnost Liqui Moly na trh nový motorový olej, který mimo jiné splňuje nejnovější požadavky značky Ford (WSS M2C 952-A1).

Olej Top Tec 6610 od Liqui Moly

„Je to špičkový olej, který snižuje spotřebu paliva a zároveň motoru poskytuje komplexní ochranu,“ říká Oliver Kuhn, zástupce vedoucího olejové laboratoře společnosti Liqui Moly.

Tuto specifikaci oleje vyžaduje Ford především pro 1,5litrový motor Duratorq TDCI. Kromě toho je olej oficiálně schválen i pro Mercedes (MB 229.71), Jaguar a Land Rover (STJLR.03.5006) a Opel (OV0401547), doporučen je i pro General Motors (GM dexos D). Olej splňuje také specifikaci ACEA C5 a API SP. Je určen jak pro benzinové, tak pro vznětové motory.

S viskozitou 0W-20 patří k řídkým motorovým olejům.

„Navazuje tak na trend výrobců automobilů, kteří upouštějí od hustých motorových olejů.“ vysvětluje Oliver Kuhn. „Čím je olej řidší, tím menší výkon musí motor pro čerpání vyvinout. Je to jeden z mnoha nástrojů, které výrobci automobilů používají ke snížení spotřeby paliva a emisí.“

Tento nový olej byl vyvinut na základě oleje Top Tec 6600, který je schválen společností BMW. Úprava receptury pak umožnila splnit specifikace Fordu.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!