Philips Xperion 6000 – řada pracovních svítilen navržena ruku v ruce s uživateli

29. listopadu 2021, 13:16

Značka Philips své více než stoleté zkušenosti v segmentu osvětlení motorových vozidel zúročuje i při navrhování pracovních svítilen. Při rozšiřování sortimentu jsou velmi cenným zdrojem názory automechaniků.

V současné době Philips nabízí několik druhů pracovních svítidel. Liší se konstrukcí i funkcemi, takže si uživatel může snadno vybrat model podle povahy vlastní práce. Spojujícím článkem všech je nadstandardní moderní světelný zdroj, tedy LED diody a bezdrátové napájení.

Navzdory rozsáhlé nabídce a technologicky vyspělým řešením značka Philips segment pracovních lamp i nadále systematicky posouvá kupředu. Nejnovější položkou je kompletní řada modelů Xperion 6000 – Pocket, Slim, Line, Pillar a UV Pillar. Vizuálně je rozeznáte podle limetkově šedého pláště. Tato kombinace není hříčkou náhody, ale navrhli ji samotní mechanici, kteří často lampy odložené neznámo kde v autodílně zdlouhavě hledají.

Dalším často zmiňovaným parametrem byl způsob upevnění na povrchy z kovu. Nová řada přináší silnější magnet a v případě Slim, Pillar a Pillar UV rovnou dva. Toto řešení umožňuje stabilní příčné umístění. Každý z pěti nových modelů Xperion 6000 je navíc vybaven odnímatelným a otočným hákem.

Bezdrátové napájení usnadňuje různé činnosti na vozidle a je k nezaplacení zejména při změně polohy, používání montážní jámy nebo zvedáku. K tomu však potřebujete baterie s vyšší kapacitou, které se dají poměrně rychle nabíjet. Zkrácená doba díky USB-C portu teď zabere 3,5 až 4,5 hodiny.

A to není vše, s výjimkou modelu Xperion 6000 Line získáte i nové příslušenství: dokovací stanici do sítě s 230 V, pomocí které můžete nabíjet i dvě svítilny najednou.

Další novinkou nové řady je funkce „Najít mé zařízení“. Dva rádiové moduly – vysílač a přijímač – umožní rychleji objevit odložené svítidlo. Hlásí také, pokud zůstalo v opraveném vozidle, které právě vyjíždí z dílny.

Společným jmenovatelem všech modelů Xperion 6000 je široký paprsek LED světla a možnost volby provozního režimu svícení Eco nebo Boost. Spojuje je i možnost využití bodové LED diody umístěné na hlavě svítidla. V případě Pocket ji najdete na ohebné hadičce dlouhé 25 cm. Doplňkem k modelu UV Pillar je ultrafialové světlo k odhalení úniku provozních kapalin. I tady se jedná o lampu s vysokým indexem vykreslení barev CRI95, což ještě více rozšiřuje její uplatnění.

„Novou řadu Philips Xperion 6000 jsme uvedli na trh začátkem září 2021. Představená řešení se setkala zatím na trhu s dobrými ohlasy. Přesto i nadále nasloucháme mechanikům, sbíráme jejich další připomínky a nápady. Jsou při vývoji dílenských svítilen nedocenitelné. Koneckonců je vytváříme pro uživatele a nikdo neposoudí jejich užitečnost lépe než právě oni při své každodenní práci,“ říká Wioletta Pasionek, Marketing Manager Central Europe ze společnosti Lumileds Poland, výrobce a distributora automobilového osvětlení značky Philips.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!