Palivové filtry pro syntetická paliva

2. března 2022, 19:09

Změna klimatu představuje pro lidstvo jedno z největších nebezpečí. Na celosvětových emisích CO2, které klima ovlivňují, se výrazně podílí také silniční doprava. Jednou z cest, jak emise snížit, je využití syntetických paliv. Ty však bývají agresivnější než klasické pohonné hmoty, a proto vyžadují speciální palivové filtry. Firma MANN-FILTER již nyní nabízí filtry pro osobní automobily, které syntetická paliva spalují.

Palivové filtry MANN pro syntetická paliva

Podle prognóz Německého svazu automobilového průmyslu (VDA) bude v roce 2025 ještě více než 75 % všech osobních automobilů na světě vybaveno konvenčním pohonem. Aby bylo možné splnit klimatické cíle Pařížské dohody, musí se výrazně snížit také emise CO2 z osobní automobilové dopravy. K tomu mohou přispět syntetická paliva. Syntetická paliva lze vyrábět udržitelným způsobem z biomasy, například ze slámy nebo z organického odpadu, jako je použitý rostlinný olej.

„Syntetická paliva mohou mít agresivní vliv na některé typy elastomerových těsnění palivových filtrů a rozpouštět změkčovadla v nich obsažená. To může způsobit, že těsnění ztratí až deset procent svého objemu, což může v nejhorším případě vést k vytékání paliva za jízdy nebo k uvolnění filtru,“ vysvětluje Dr. Björn Schmid, ředitel pro vývoj materiálů společnosti MANN+HUMMEL.

Společnost MANN+HUMMEL již vyrábí tyto vysoce účinné palivové filtry pro různé výrobce vozidel. Na nezávislém trhu s náhradními díly je například k dispozici sada MANN-FILTER PU 11 001 z pro vozy Mercedes-Benz třídy C, E a S v OE kvalitě. Inovativní filtr se zapouzdřenou vrstvou skelných vláken dosahuje účinnosti více než 99,7 % pro částice o velikosti 4 mikrometry (podle ISO 19438). Toto je pouze jeden příklad z nabídky palivových filtrů MANN-FILTER pro syntetická paliva, která se neustále rozšiřuje.

sada MANN-FILTER PU 11 001 z pro vozy Mercedes-Benz

„Mobilita budoucnosti se bude zcela jistě skládat z kombinace různých technologií pohonu a kapalná paliva budou ještě nějakou dobu potřebná. Syntetická paliva mohou v tomto případě přispět k účinné ochraně klimatu v dopravě,“ doplňuje Schmid.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

katana25, 2. března 2022, 22:05 0 0

A co další těsnící prvky v palivovém systému? Ty to nesežere? Jde o řízenou likvidaci klasických vozů? Vozy co by mohly dále sloužit zlikviduje palivo? Plýtvání zdroji na výrobu nových vozů? Máme chodit pěšky, zatímco ta zelená verbež z Bruselu bude létat letadly pomalu z města do města, protože si to schválili pod trapnou výmluvou úspory času?

Odpověď