Společnost ZF tvoří budoucnost mobility s technologií By-Wire

28. července 2022, 16:14

V době stále sílící elektrifikace a automatizace vozidel řízených softwarem stojí ZF v čele vývoje a industrializace pokročilých podvozkových systémů s nejkomplexnější nabídkou technologií By-Wire, které již nevyžadují mechanické spojení nebo systémové kapaliny. Hlavním příkladem je řešení Steer-By-Wire ZF. Společnost ZF oznámila, že se jí podařilo uzavřít kontrakty s významným rozsahem s mnoha velkými výrobci, jejichž uvedení na trh ve všech hlavních regionech se chystá v roce 2023. 

„Systémy chytré technologie By-Wire ZF znamenají konec éry mechanických spojení a umožňují novou éru řízení vozidla,“ uvedl generální ředitel ZF Wolf-Henning Scheider. „Technologie Steer-By-Wire společnosti ZF umožňuje nové bezpečnostní a komfortní funkce, jako jsou autonomní nouzové vyhýbací manévry nebo parkování na velmi omezeném prostoru. Představuje průlom na cestě k plně samořídícím osobním a nákladním automobilům díky zapojení nové koncepce a konstrukční svobody.“

Například systémy Steer-By-Wire společnosti ZF umožňují plně autonomní řízení vozidel pro přepravu osob a robotických náprav. Nabízejí také jedinečné funkce pro osobní vozidla, jako jsou zasouvací volanty pro plně automatizovaný jízdní režim, plně adaptabilní ovládání řízení snižující úhel natáčení volantu při parkování nebo manévrování při nízké rychlosti a zvýšená bezpečnost při nárazu díky odstranění sloupku řízení.

Společnost ZF: v čele přechodu na systém Steer-By-Wire

Společnost ZF představila svůj moderní systém Steer-By-Wire mezinárodním médiím a oznámila, že tato technologie bude v průmyslovém měřítku spuštěna během příštího roku významným globálním výrobcem automobilů.

Díky svému kompletnímu portfoliu má společnost velmi dobrou pozici k získání dalšího významného podílu na trhu v rozrůstající se oblasti systémů podvozků By-Wire a do roku 2030 očekává významný podíl na trhu Steer-By-Wire.

„Společnost ZF aktivně utváří čistou a autonomní budoucnost mobility zaváděním pokročilých systémů odpružení, řízení a brzd By-Wire, které se stanou běžnějšími díky mnoha výhodám, které nabízejí. Tento obrázek doplňuje software ZF a vysoce výkonné výpočetní platformy, jako je cubiX a Vehicle Motion Domain Controller, a společně tvoří novou úroveň výkonnosti systému. Je to dokonalá ukázka, do jaké míry se ZF změnila v technologickou společnost tím, že pochopila digitalizaci a dekarbonizaci jako příležitost pro rozvoj,“ uzavřel generální ředitel Scheider.

ZF je přední vývojová společnost vyrábějící celou řadu By-Wire systémů, které nevyžadují přímé fyzické připojení:

  • Steer-By-Wire včetně řízení zadních kol
  • Brake-By-Wire s integrovaným ovládáním brzd
  • elektronicky ovládané aktivní odpružení

Tyto technologie jsou kombinovány za účelem získání systémových řešení, která nabízejí dokonalejší vylepšení, než která by mohla sama nabídnout. Klíčovou roli pro přidanou hodnotu hrají software a kombinované E/E architektury. Systémy By-Wire nabízejí vyšší stupeň kontroly nad vozidlem, kratší brzdnou dráhu, větší volnost při manévrování, lepší stabilitu při vysokých rychlostech a větší dojezd a efektivitu.

Díky technologiím By-Wire lze rozsah posilovače řízení nebo brzdného momentu vyladit tak, aby napodobily typický pocit, který řidiči očekávají, ale lze jej také okamžitě upravit tak, aby se zvýšila brzdná síla a zkrátila se brzdná dráha, nebo objetí překážky proběhlo obratněji než rukou řidiče.

Brzdný systém ZF Brake-By-Wire IBC umožňuje rekuperační brzdění a rekuperaci energie, která pomáhá dobíjet baterie elektromobilů, což dokazuje to, jak mohou podvozek a eDrives spolupracovat za účelem zlepšení ovládání pohybu, prodloužení dojezdu a nabídnout kompaktnější balíček systému.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!