Nabídka febi PLUS se rozšiřuje o hydraulické filtry pro spojky HALDEX

15. května 2023, 14:32

Firma febi nedávno rozšířila svou nabídku hydraulických filtrů o novou řadu pro spojky Haldex, generace I až IV. Do sortimentu přibylo 6 hydraulických filtrů pro spojky Haldex, které pokrývají více než 650 aplikací.

Hydraulické filtry pro spojky HALDEX

V nabídce nově naleznete také nářadí pro demontáž olejového filtru a vhodný olej pro spojky Haldex.

Všechny produkty febi jsou navrženy, specifikovány a vyráběny jako přímá náhrada originálního vybavení a hydraulické filtry pro spojky Haldex nejsou výjimkou. 

Příklady nových produktů

  • febi 177787, pro vozy: Audi A3, S3, TT / Seat Alhambra, Leon, Toledo / Škoda Octavia / VW Bora, Golf, Jetta, New Beetle, Sharan; počet aplikací: 111 
  • febi 177922, pro vozy: Audi A3, Q3, RS3, RSQ3, S3, TTRS / Seat Alhambra, Altea / Škoda Octavia, Superb, Yeti / VW Passat 6, Caddy, CC 4motion, Golf, Sharan, Tiguan, Transporter ; počet aplikací: 213 
  • febi 177864 – pro vozy: Ford Kuga / Land Rover Freelander II, Range Rover / Volvo S60, S80, V60, V70, XC60, XC70, XC90, počet aplikací: 108 
  • febi 178724 – pro vozy: Opel Insignia / Saab 9-3, 9-4, 9-5 / Cadillac SRX AWD, XTS AWD / Buick LaCrosse, Regal V; počet aplikací: 74 

Nářadí pro demontáž olejového filtru 

  • febi 177528 – toto nářadí, které je k dispozici u společnosti febi a má více než 115 možností použití, slouží k demontáži krytu olejového filtru Haldex na zadním diferenciálu. 

Dostupné oleje pro spojky Haldex

Spojka Haldex vyžaduje speciální olej, který je nyní k dispozici u společnosti febi. Jedná se o specializovaný produkt vyvinutý výhradně pro tento účel. 

Co je to Haldex? 

Spojka Haldex je elektrohydraulický systém, kterým jsou běžně vybaveny vozy značek VAG, Ford a Volvo. Je připojena k zadnímu diferenciálu a umožňuje vozidlu přepínat mezi pohonem předních a všech kol v závislosti na jízdních podmínkách. 

Vozidlo pomocí senzorů detekuje prokluz kol a poté sepne spojkové lamely ve spojce Haldex, která následně sepne zadní diferenciál a zajistí pohon všech kol vozidla. Tím však dochází k vysokému tření mezi kovovými součástmi systému, které se časem opotřebují. 

Servisní intervaly u spojky Haldex se někdy zanedbávají, což může vést k nákladným opravám. Výměna filtračního prvku tohoto systému v doporučených servisních intervalech pomáhá zachovat dlouhou životnost spojky Haldex. 

Můžete si být jisti, že všechny komponenty febi pro osobní vozy jsou vyrobeny podle nejvyšších standardů a mohou být namontovány na jakékoli vozidlo, aniž by došlo ke ztrátě původní záruky výrobce. 

Spolehněte se na náhradní díly febi v kvalitě odpovídající OE. Kompletní sortiment společnosti bilstein group a více technických informací najdete v online katalogu na adrese: www.partsfinder.bilsteingroup.com.

Značka febi je součástí skupiny bilstein, která zastřešuje několik dalších silných značek. Více informací je k dispozici na adrese: www.bilsteingroup.com.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!