Nový plně syntetický olej pro převodovky DSG od společnosti Castrol

17. července 2023, 15:27

Castrol TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE je plně syntetický olej pro převodovky DSG. Tento olej je vhodný pro více než 90 % dvouspojkových převodovek dostupných v automobilech na evropském trhu.

Castrol TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE

Nový olej pro dvouspojkové automatické převodovky

Společnost Castrol uvedla na trh TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE, nový plně syntetický převodový olej určený speciálně pro dvouspojkové převodovky (DCT/DSG) vybavené mokrými spojkami. Toto nové mazivo bylo vyvinuto s cílem zajistit hladší řazení převodových stupňů a zvýšit tak provozní efektivitu a také maximalizovat životnost součástí převodovek DCT a DSG.

TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE je vhodný pro použití ve více než 90 % převodovek s mokrou spojkou, včetně většiny šestistupňových a sedmistupňových mokrých převodovek DCT a DSG používaných v osobních automobilech značek Ford, VW Group, Nissan, BMW a Mercedes-Benz. Jednotné produktové řešení pomáhá servisům zjednodušit výběr správného oleje a jeho objednání.

Nový převodový olej TRANSMAX DUAL MULTIVEHICLE společnosti Castrol s technologií Smooth Drive TechnologyTM obsahuje aktivní molekuly, které automaticky přizpůsobují úroveň tření měnícímu se zatížení a rychlosti. Tím je zajištěno, že převodovka pracuje za všech okolností se správnou úrovní tření mezi součástmi, což poskytuje vynikající ochranu a plynulejší jízdu po delší dobu.

„Mechanické nároky na dnešní dvouspojkové převodovky s mokrou spojkou jsou vyšší než kdykoli předtím, a proto je nesmírně důležité, aby byly chráněny před přílišným namáháním a nedocházelo k selhání jejich součástí. Po rozsáhlém testování a vývoji byl vyvinut olej Castrol TRANSMAX DUAL Multivehicle s technologií Smooth Drive TechnologyTM nabízející bezkonkurenční ochranu pro většinu převodovek DCT a DSG, které se vyskytují v Evropě, a poskytuje tak servisním technikům řešení na klíč,“ řekl Simon Gurney, manažer pro implementaci technologií společnosti Castrol.

Castrol TRANSMAX DUAL Multivehicle je nejnovějším převodovým olejem, který doplnil řadu produktů TRANSMAX společnosti Castrol, zahrnující oleje TRANSMAX ATF, DUAL a CVT pro automatické převodovky. Olej TRANSMAX MANUAL navíc zajišťuje pětkrát snazší řazení v manuálních převodovkách při provozu za chladného počasí. V současné době si dva ze tří hlavních výrobců vozidel vybírají převodové oleje Castrol pro originální plnění.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!