125 let FORVIA HELLA

20. června 2024, 17:18

Společnost FORVIA HELLA v červnu slaví 125. výročí svého založení. Společnost byla založena ve vestfálském městě Lippstadt (Německo) jako specializovaný výrobce lamp, svítilen a kulových rohů pro kočáry, jízdní kola a první automobily. Dnes je FORVIA HELLA globálním dodavatelem automobilového průmyslu s přibližně 37 500 zaměstnanci, který v loňském roce dosáhl obratu 8 miliard eur.

„125 let společnosti FORVIA HELLA je něco, na co můžeme být společně velmi hrdí. Jsme velmi vděční všem současným i bývalým zaměstnancům, že nám umožnili oslavit tento milník v historii naší společnosti. Všichni sehráli klíčovou roli při podpoře, formování a rozvoji společnosti,“ říká Bernard Schäferbarthold, generální ředitel společnosti FORVIA HELLA. „Toto výročí je pro nás zároveň závazkem do budoucna a motivací, abychom i v příštích letech zůstali v čele mobility a utvářeli ji z pozice lídra.“

Založení společnosti Hella

1899: Založení a počátek vzestupu průmyslové společnosti

Psal se 11. červen 1899, když podnikatelka Sally Windmüllerová zapsala do obchodního rejstříku okresního soudu v Lippstadtu společnost “Westfälische Metall-Industrie Aktien-Gesellschaft (WMI)”. Bylo to sotva deset let od chvíle, co Gottlieb Daimler a Karl Benz podnikli první zkušební jízdy s motorovým vozem. Ačkoli kořeny společnosti WMI sahají ještě o několik let dále, oficiální historie společnosti se začala psát právě v tento červnový den – tedy přesně před 125 lety.

acetylenové lampa System Hella

Od acetylenové lampy “System Hella” až po digitální světlomet SSL|HD

V roce 1908, pouhých devět let po oficiálním založení společnosti WMI, byla na trh uvedena první vynikající inovace výrobku. Do prodejního katalogu byla zařazena acetylenová lampa “System Hella” – značka, která se o osmdesát let později dostala i do oficiálního názvu společnosti. Acetylenová lampa vyvinutá společností WMI nejenže svou intenzitou světla a dosahem výrazně převyšovala tehdy používané svíčkové nebo parafínové svítilny, ale především představuje počátek vývoje, který začal lampami a svítilnami a dospěl k nejnovějším milníkům, například v podobě digitálního světlometu SSL|HD a světla FlatLight|µMX.

digitální světlomet Hella SSL|HD

Vstup do podnikání v oblasti elektroniky

Společnost FORVIA HELLA vyrostla na světelné technice, ale již téměř šedesát let působí také v oblasti elektroniky, kde je jedním z prvních dodavatelů automobilového průmyslu. Sortiment od samého počátku zahrnoval také elektrické spínače a zástrčky pro přívěsy. Dnes dosahuje společnost FORVIA HELLA v oblasti elektroniky obratu více než 3 miliardy eur a je lídrem v mnoha produktech pro autonomní řízení a elektromobilitu.

elektronické součástky od firmy Hella

Od roku 2022: společnost skupiny FORVIA, sedmého největšího dodavatele automobilové techniky na světě

Kurz do budoucna byl stanoven 31. ledna 2022. Dne 14. srpna 2021 oznámila společnost FORVIA (dříve: Faurecia) převzetí většinového podílu ve společnosti FORVIA HELLA, přičemž transakce byla dokončena o dobrých šest měsíců později. Jako právně samostatná jednotka se FORVIA HELLA stala součástí skupiny FORVIA, sedmého největšího dodavatele automobilových technologií na světě s více než 150.000 zaměstnanci po celém světě.

zadní světlo Hella FlatLight|µMX

Generální ředitel Bernard Schäferbarthold k tomu říká: „Díky spolupráci v rámci skupiny FORVIA jsme výrazně větší, máme pevnější pozici a jsme vystaveni menšímu množství rizik. Můžeme zlepšovat naše procesy, protože se učíme jeden od druhého a můžeme na trhu působit společně s větší silou. To nám dává ještě více příležitostí do budoucna jako společnosti FORVIA HELLA. Se společností FORVIA jako novým majoritním akcionářem a silným partnerem po našem boku jsme tak otevřeli novou kapitolu v naší dlouholeté úspěšné historii společnosti.“

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!