Autobenex/Autocora – Zájezd s TRW na závody cestovních vozů VLN na německém Nürburgringu spojený s prohlídkou výrobního závodu

20. října 2013, 17:47

15 nejlepších zákazníků z tříměsíční akce Autobenex/Autocora „Velká letní akce“ získalo hlavní výhru v podobě exkluzivního 4 denního zájezdu s TRW do Německa, který proběhl 25. – 29. září 2013.

Ve středu 25. září v noci se vypravil autobus se zákazníky společností Autobenex a Autocora na cestu do Německa, aby zde společně navštívili výrobní závod TRW v Krefeldu a závody cestovních vozů VLN na německém Nürburgringu s bohatým doprovodným programem od společnosti TRW.

První bod na pořadu dne 26. září byla návštěva výrobního závodu TRW. Po výborném obědě v italské restauraci Tratoria La Riva na břehu Rýna, se skupina zákazníků odebrala na prohlídku a prezentaci do výrobního závodu TRW Krefeld, kde se vyrábí podvozkové díly. Při dvouhodinové exkurzi bylo možno vidět výrobu hliníkových ramen podvozků na aktuální modely vozů BMW řady 3, do OE produkce i aftermarket a část výroby řídicích tyčí na vozy NKW. Všichni zúčastnění si mohli na vlastní oči prohlédnout s jakou technologickou vyspělostí a nesčetnými zpětnými kontrolami kvality, jsou tyto díly vyráběny.

Po prohlídce závodu následoval přejezd na německý Nürburgring, kde se zákazníci ubytovali v příjemném Hotelu „Eifeldorf“. V podvečerních hodinách následoval program jízdou po legendární severní smyčce okruhu Nürburgring ve vozech Škoda Octavia a Fabia RS, pilotované zkušenými německými závodníky s perfektní znalostí tohoto okruhu. Tento náročný den byl zakončen večeří v luxusní restauraci „Nuvolari“.

Páteční program 27. září začal po dobré snídani a krátkém přejezdu do testovacího centra bezpečnosti a sportovní jízdy „FSZ I“, kde proběhla krátká prezentace inovace brzdových destiček se speciální vrstvou „Cotec“ pro okamžitý nástup brzdné síly ihned po namontování nových brzdových destiček.  Po prezentaci došlo k rozdělení do menších skupin a zákazníci se odebrali na praktické zkoušky vedené zkušenými instruktory.

Zákazníci si vyzkoušeli:
    – nouzové brzdění pomocí brzdových destiček TRW Cotec
    – špatně fungující brzdovou soustavu na mokré vozovce
    – jízdní vlastnosti vozů s velice opotřebenými a plně funkčními tlumiči pérování
    – nouzové brzdění v zatáčce a průjezd zatáčky po kluzké vozovce

Po polední přestávce se týmy zúčastnily řidičské soutěže: slalom mezi kužely na částečně mokré vozovce s Fabií RS a jízdy zručnosti se speciálně upraveným vozem Fabia (místo zadních kol byla namontována pohyblivá kolečka připomínající nákupní vozík v supermarketu). Pro tři nejlepší bylo připraveno svezení v závodním voze Aston Martin během tréningu na VLN, přímo na závodním okruhu  Nürburgring, kam se skupina zákazníků odebrala v odpoledních hodinách. Jako VIP hosté společnosti TRW si zákazníci mohli užívat tréninky sportovních vozů v profesionální a pohodové atmosféře Jaguar VIP salonku v cílové věži s výhledem na závodiště. Povedený den byl zakončen večeří ve stylové restauraci „Brauhaus“

Sobotní program 28. září byl věnován účasti na vytrvalostních závodech VLN. Závodní atmosféru bylo možno vstřebávat z libovolného místa u dráhy, v paddocu nebo ve VIP salonku Jaguar. Zákazníci viděli kvalifikaci a přípravu týmů na čtyřhodinový závod, který byl odstartován ve 12:00 hod. V odpoledních hodinách se výprava zákazníků odebrala autobusem k návratu směr Praha.