Zájem o některé technické obory stoupá

12. listopadu 2009, 0:00

Žáci základních škol začínají jevit větší zájem o vzdělávání v některých technických oborech na středních školách. Počet letos přijatých do vybraných technických oborů oproti roku 2008 stoupl. Vyplývá to ze statistik Ústavu pro informace ve vzdělávání.

„Jednoznačně nelze na roční bázi srovnat počty žáků přijatých na technické školy vzhledem ke změnám v oborech vzdělání a jejich restrukturalizaci v rámci školské reformy. Nicméně vývoj počtu přijatých do vybraných technických oborů v roce 2009 oproti roku 2008 rozhodně vykazuje pozitivní vývojovou tendenci,“ říká Vadim Petrov z TPCA, vedoucí pracovní skupiny Sdružení automobilového průmyslu pro vzdělávání.

Například ke vzdělávání v oboru strojírenství bylo letos přijato 3 341 žáků, u oboru mechanik opravář motorových vozidel to bylo 4 354. Na obor autotronik přijaly školy 1 274 žáků. Zájem byl rovněž o elektrotechniku (3 865 přijatých) a obor elektrikář (1 227).

Sdružení AP podporuje studium technických oborů prostřednictvím projektu Auta nás baví, jehož základem je internetový portál www.autanasbavi.cz. Na něm se nachází unikátní interaktivní mapa, na níž si zájemci rychle a jednoduše vyberou obor i školu, kde ho lze studovat. Zároveň si mohou vytipovat potenciální zaměstnavatele v regionu, dny otevřených dveří na školách i ve firmách a dozvědět se o perspektivách technických oborů.

Tisková zpráva č.28/2009, Vydal: Sekretariát Sdružení AP, www.autosap.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!