Správní rada Dětské dopravní nadace projednala hospodaření a schválila příspěvky dětem na rok 2014

18. listopadu 2013, 8:39

Správní rada Dětské dopravní nadace (DDN) na svém dnešním zasedání schválila nové příspěvky na podporu studia dětí, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách. Mezi sirotky a polosirotky tedy DDN letos rozdělí celkem 770 000 Kč.

„Příspěvek je letos o něco nižší než v loňském roce díky tomu, že 11 dětí již ukončilo svá studia a nově přibyly jen dvě děti. Naštěstí můžeme konstatovat, že spolu s celkovým poklesem počtu obětí dopravních nehod v posledních letech klesá i počet dětí, které při nich přicházejí o svoje rodiče,“ uvedla předsedkyně správní rady DDN a generální ředitelka AAA AUTO Karolína Topolová. Podle statistiky Policie ČR se v posledních pěti letech nížil počet smrtelných nehod v České republice téměř o 20%. V roce 2008 to bylo 848 usmrcených osob, loni jich na českých silnicích zemřelo 679. Letos je dokonce počet usmrcených za 9 měsíců nejnižší od roku 1970 a „dostal“ se pod hranici 500 osob.

Mezi dárce nadace se díky úsilí předsedkyně správní rady Karolíny Topolové letos nově zařadily společnosti Generali, respektive její nadace, a úvěrové společnosti Essox a Cetelem. „Jsem ráda, že jsem tak mohla začít plnit cíl, který jsem oznámila při svém nástupu do funkce předsedkyně správní rady, a to je přivést více sponzorů. Budu v této činnosti pokračovat i nadále, aby nadace mohla ve své činnosti úspěšně pokračovat bez jakýchkoliv omezení,“ zdůraznila Topolová.

Sama společnost AAA AUTO, jíž je Karolína Topolová generální ředitelkou, patří dlouhodobě mezi největší korporátní partnery nadace. „Letos jsme do rozpočtu nadace v návaznosti na výši prodejů v loňském roce přispěli částkou téměř 70 000 Kč. Vzhledem k tomu, že letos očekáváme opět růst prodejů, v příštím roce bychom měli nadaci podpořit ještě více,“ uvedla Topolová. Nejvyšší finanční částku poskytnutou jedním dárcem v letošním roce představuje dar dalšího stálého partnera nadace, společnosti Global Assistance ve výši 100.000 Kč.

Kromě AAA AUTO, Nadace Generali, společností Global Assistance, Essox a Cetelem patří mezi přispěvatele nadace také Autoklub ČR. Nefinanční pomoc poskytuje CEVRO INSTITUT, který v současné době umožňuje bezplatné studium dvěma dětem.Členy správní rady jsou dále ředitel Global Assistance Petr Bold, prezident Autoklubu ČR Roman Ječmínek, bývalý závodník a podnikatel Antonín Charouz, bývalý ministr vnitra Ivan Langer a bývalý ředitel mladoboleslavské automobilky Škoda Vratislav Kulhánek.

Cílem Dětské dopravní nadace je zejména finančně pomáhat dětem, jejichž rodiče zahynuli při dopravních nehodách a také těm, které mají v důsledku dopravní nehody trvalé zdravotní následky. Nadace od svého založení poskytla 375 dětem, jejichž rodiče se stali obětí dopravních nehod, více než 7 milionů Kč, a to zejména na studium, zdravotní rehabilitaci, pobyty v přírodě a k udržení životního standardu. Naposledy nadace rozdělïla finanční pomoc mezi 55 dětí obětí dopravních nehod, aby tak podpořila jejich studium na středních a vysokých školách. Další podporu bude DDN mezi děti rozdělovat letos koncem listopadu.

Podrobnější informace o činnosti nadace a návod jak zažádat o příspěvek mohou zájemci nalézt na webu www.detskadopravninadace.cz.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!