SPEEDonline od Audatexu draží vozidla i na mobilech

, 12. června 2015, 8:20

Mezinárodní internetová aukce havarovaných vozidel AUTOonline vylepšila webovou mobilní verzi.

Mezinárodní internetová aukce havarovaných a fleetových (firemních) vozidel AUTOonline a její webové prostředí SpeedOnline, které slouží pro dražbu vozidel, je dostupné jako mobilní verze, v níž v průběhu dubna a května 2015 došlo k inovačním změnám uživatelského prostředí. Internetová aukční platforma AUTOonline od společnosti Audatex Systems, která je největší evropskou aukcí havarovaných vozidel, poskytuje již 19 let službu pro obchodníky s havarovanými a ojetými vozy a autoservisy.

Pojišťovny využívají platformu pro umisťování nabídek na odkoupení poškozených vozidel, které z důvodu nehospodárnosti jejich opravy spadají do kategorie tzv. „totálních škod“. Obchodníci s ojetými vozidly zde umísťují své nabídky na odkoupení havarovaných/fleetových vozidel. Po ukončení aukce pojišťovna použije vítěznou nabídku pro likvidaci pojistné události jako „cenu zbytků“. Vlastní realizace obchodu je potom věcí dohody mezi majitelem vraku vozidla a obchodníkem.

Změny při používání nové verze SpeedOnline:

 • Vozidla jsou uživateli zobrazována s fotkou hned při prvním náhledu včetně roku výroby, najetých km a místa, kde se vozidlo nachází. To umožňuje snadnější orientaci v nabízených vozidlech bez dalšího proklikávání.
 • Po rozkliknutí podrobností o vozidle najde uživatel okamžitě náhled fotografií, ve kterých je možné rychleji a přehledněji listovat.
 • Filtr nabízí základní rozdělení na havarovaná a fleetová (firemní) vozidla a dále na podrobnější nastavení filtru (model, km, výkon …)
 • Vozidlo je možné si označit a zadat do záložky „přidat jako oblíbené“
 • V případě, že uživateli nevyhovuje tato nová mobilní verze, může využít přepnutí do verze původní.

Výhody používání SpeedOnline:

 • Rychlé a objektivní stanovení hodnoty zbytků s nízkými administrativními náklady pro pojišťovny
 • Platforma není přístupná veřejnosti – okruh partnerů je omezen
 • Mezinárodní platforma umožňující získat vyšší hodnotu zbytků vozidel
 • Obchodníci mají přístup na mezinárodní trh a možnost získat vozidla v zahraničí
 • Dostupnost platformy 24 hodin denně
 • Rychlejší cesta k vrakům pro obchodníky a větší šance vraky získat
 • Průměrně 20 nabídek na 1 vozidlo
 • Klient dosáhne reálné odkupní ceny, která přesahuje 50% obvyklé ceny vozidel bezprostředně před poškozením
 • Zaměření i na méně frekventované skupiny vozidel – speciální a nákladní vozidla, přívěsy, návěsy a přípojná vozidla, stavební stroje, motorky, čtyřkolky, a jiné.

Každým rokem je v Německu na burzu AUTOonline vložených více než 900.000 vozidel. V celé Evropě je to více než 1 milión vozů. Každý den projde touto burzou přes 5.500 vozidel, což je jeden automobil každých 15 sekund. Služeb AUTOonline využívá více než 4.500 likvidátorů škod a více než 7.100 přidružených profesionálních dealerů z celé Evropy určuje zbytkovou hodnotu prostřednictvím svých nabídek.

Více informací o službě AUTOonline najdete na: www.autoonline.cz

Související články

Smlouvat o ceně při nákupu ojetého vozidla či ne?
Smlouvat o ceně při nákupu ojetého vozidla či ne?

Společnost IBS automotive je předním poskytovatelem dat pro oceňování vozidel v ČR a SR. Od února 2015, kdy se připojila ke společnosti Audatex Systems, je součástí skupiny Solera Holdings, významného hráče na poli IT řešení pro oblast automobilového průmyslu a pojišťovnictví. „Asi každý z nás zažil situaci, kdy si vybíráme své vysněné ojeté vozidlo přes inzertní […]

AudaNEXT – nová platforma pro digitální správu celého životního cyklu vozidel
AudaNEXT – nová platforma pro digitální správu celého životního cyklu vozidel

Společnost Audatex, významný hráč na poli IT řešení pro oblast automobilového průmyslu a pojišťovnictví a lídr v oblasti automatizovaných výpočtů nákladů na opravy a řízení likvidace škod na vozidlech, oficiálně představila unikátní platformu AudaNEXT pro digitální správu celého životního cyklu vozidel a dalších řešení pro oblast pojišťovnictví a automotive. Nová platforma mimo jiné výrazně zjednodušuje, […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!