Tesla má monopol na náhradní díly a servis? Zákazníci podávají žalobu!

27. března 2023, 15:51

Americký výrobce elektromobilů je ve vážných problémech. Skupina nespokojených zákazníků se obrátila na soud. Přinutí Elona Muska k zásadní změně firemní politiky?

Tesla
foto: Courtesy of Tesla, Inc.

Monopol na náhradní díly a servis?

Společnost Tesla Inc. žalují zákazníci, kteří tvrdí, že jsou nuceni platit přemrštěné ceny a čekat dlouho na opravu vozu. Obviňují společnost Tesla z monopolu na náhradní díly a servis vozidel.

Hromadná žaloba byla podána začátkem března u federálního soudu v San Francisku jménem Virginie M. Lambrixové, která žije v okrese Sonoma a vlastní vůz Tesla Model S. Podle ní mají majitelé vozů se spalovacím motorem k dispozici řadu autoservisů, kde mohou provádět opravy nebo si mohou vozy také sami opravovat. Mohou podle vlastního uvážení použít originální díly nebo náhradní díly z aftermarketu.

Oprava vozu Tesla
foto: Courtesy of Tesla, Inc.

Vysoké ceny za opravy a náhradní díly a dlouhé čekací lhůty. Zákazníci Tesly už toho mají dost.

Majitelé elektromobilů Tesla mají jedinou možnost: nechat si svá vozidla opravit v síti autorizovaných servisů Tesla, které používají pouze originální díly Tesla, můžeme se dočíst v žalobě. Autoři žaloby tvrdí, že Tesla využívá své tržní síly k tomu, aby omezila přístup třetích stran na trh se servisem svých vozidel. Tyto praktiky způsobily, že majitelé vozů Tesla trpí dlouhými lhůtami při opravách svých elektromobilů a platí přemrštěné ceny za díly a opravy.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!