MOTOR expert: Chcete si vybudovat novou stanici měření emisí?

11. června 2024, 16:17

V poslední době se na MOTOR expert obrací stále více kolegů z branže s otázkou, jak si mají otevřít novou emisní stanici a co to obnáší. Není to až tak složité za předpokladu, že se dotyčný budoucí provozovatel SME vyzná ve spleti zákonných požadavků. Je zcela pochopitelné, že takových zdatných začátečníků není mnoho a pokud i jsou, moc rádi si ušetří nervy, čas a peníze.

MOTOR expert se problematice měření emisí věnuje od r. 1992, nejdřív jako provozovatel SME, od r. 1996 jako prodejce měřícího zařízení a diagnostiky, od r. 2004 poskytuje služby školicího střediska, od roku 2014 poradenství v oblasti systému řízení SME a v r. 2023 získal Pověření MDČR ke zpracování závěrečné expertízy pracoviště SME.

Sečteno a podtrženo, zájemci o provozování nové SME mohou využít balíček komplexních služeb a pomoci, která se jim aktuálně v MOTOR expertu nabízí. Co to obnáší?

 • úvodní osobní konzultace – přehled požadavků z hlediska stavebního, personálního, přístrojového vybavení, dat a softwaru, náležitosti žádosti o povolení, stanovení časového harmonogramu, cenové kalkulace
 • dodávka schváleného měřícího zařízení a diagnostiky Brain Bee
 • vyškolení nových kontrolních techniků měření emisí – základní kurz za účelem získání profesního osvědčení kontrolního technika KTE (a následně pak i zajištění prohlubovacích kurzů za účelem prodloužení jeho platnosti každé 3 roky)
 • zavedení systému řízení SME a zpracování Příručky stanice měření emisí (povinná příloha žádosti o povolení)
 • Konzultace k podání žádosti o povolení SME, kontrola připravenosti v souladu s požadavky
 • zpracování závěrečné expertízy pracoviště SME (na základě pověření MDČR č.j. MD-21792/2023-150/3) jako podmínky pro získání povolení

V případě zájmu je možné využít i následnou poradenskou činnost pro VIP smluvní partnery, tzn. za symbolický měsíční paušál je poskytováno:

 • osobní nebo telefonické poradenství v oblasti diagnostiky emisních systémů a metodiky měření emisí,
 • aktualizace a audity příručky pro SME,
 • technická pomoc a podpora v oblasti přístrojového vybavení Brain Bee
 • neomezený přístup do aplikace nového informačního, vzdělávacího a servisního portálu pro SME a STK www.aav.academy až pro 3 pracovníky a nakonec,
 • VIP smluvní partneři mají významné slevy na všechna školení a odborné semináře pořádané společností MOTOR expert. Přehled vzdělávacích akcí najdete na www.motorexpert.cz.

V případě zájmu o bližší informace volejte: Petr Kanovský – tel: 777 786 867, nebo pište na  pkanovsky@motorexpert.cz

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!