Fleetová vozidla získávají větší podíl na aftermarketu v EU

8. června 2023, 12:21

Společnost CLEPA se spojila s Boston Consulting Group (BCG), aby prozkoumala roli vozových parků na aftermarketu do roku 2030. Závěry nové zprávy identifikují hlavní hnací síly vozových parků na evropském aftermarketu, poskytují prognózu velikosti trhu fleetů v rámci celkového aftermarketu a určují strategická doporučení pro účastníky trhu.

Výsledky ukazují, že fleetová vozidla zaujímají významný a rostoucí podíl na evropském aftermarketu. Jen v pěti zemích (Německo, Francie, Spojené království, Nizozemsko a Polsko) bude v roce 2030 fleetový trh s náhradními díly tvořit 45 miliard eur (~37 % celkového aftermarketu).

Zároveň se očekává, že firemní vozové parky budou mít do roku 2030 výrazně vyšší míru elektrifikace (48 %) s průměrným stářím vozidel ~2,9 roku.

Frank Schlehuber, spoluautor a hlavní konzultant pro tržní záležitosti ve společnosti CLEPA, uvádí, že: „Vozové parky jsou pro evropský aftermarket stále důležitější, ale kompetence v oblasti elektrických vozidel, zejména osobních a lehkých užitkových vozidel, budou klíčové pro získání přístupu k jeho servisním a údržbovým službám.“

Zpráva nabízí seznam čtyř strategických doporučení, jejichž cílem je pomoci účastníkům aftermarketu připravit se na vývoj, přičemž se zaměřuje na důležitost zavádění řešení specifických pro elektrická vozidla a řešení zaměřených na náklady, přípravu na konektivitu a také na zintenzivnění spolupráce s ostatními účastníky aftermarketu.

Kompletní zprávu v angličtině naleznete na stránkách CLEPA nebo si můžete přehled toho nejdůležitějšího stáhnout ve formátu PDF.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!