MICHELIN a firma AGCO podepsali dohodu o spolupráci

9. listopadu 2009, 0:00

MICHELIN a AGCO nedávno podepsali v sídle evropského ředitelství firmy AGCO v Neuhausenu ve Švýcarsku smlouvu o dlouhodobé spolupráci. Michelin, vedoucí firma na trhu s pneumatikami a AGCO, vedoucí firma na trhu výrobců zemědělských strojů společně pracují na zlepšování zejména tří oblastí: výzkum a vývoj, marketing a zásobování.

Díky této nové smlouvě bude AGCO vybavovat některé ze svých nových traktorů pneumatikami Michelin, aby i nadále byly schopny plnit náročné požadavky zemědělců. Dnešní zemědělci se stále více zajímají o rostoucí produktivitu, ochranu životního prostředí a bezpečnost – což jsou zároveň priority výzkumných a vývojových týmů obou společností.

MICHELIN a AGCO nabízejí zemědělcům celou řadu inovací, například spojení pneumatik MICHELIN AxioBib s traktory nejvyšší výkonností třídy – Challenger 975, Fendt 900 a Massey Ferguson LRT. Díky použití MICHELIN Ultraflex Technology tyto pneumatiky lépe chrání půdu a zároveň zvyšují produktivitu.

Nedávno podepsaná strategická dohoda je odrazem důvěry v dnešní neustále se měnící zemědělské trhy a společný závazek pokračovat ve zlepšování tohoto sektoru.

O MICHELINU
Se svými 177 miliony pneumatik vyrobenými v roce 2008 se stal Michelin vedoucí firmou na trhu s pneumatikami. Společnost se sídlem v Clermont-Ferrand ve Francii má 68 továren po celém světě, ve kterých je zaměstnáno více než 117.500 zaměstnanců. Roční tržby společnosti představují 16,4 miliard EURO. Každým rokem Michelin vyčlení více než 500 milionů EURO na výzkum a vývoj.

O SPOLEČNOSTI AGCO
AGCO Corporation založená v roce 1990 nabízí kompletní výrobní řadu, která obsahuje traktory, kombajny, vazače sena, postřikovače, kultivátory, secí stroje a náhradní díly na tyto stroje. Výrobky společnosti jsou na trhu pod 4 základními značkami – Challenger, Fendt, Massey Ferguson a Valtra – a prodávají se prostřednictvím více než 2.800 nezávislých dealerů a distributorů ve více než 140 zemích na celém světě. Společnost sídlí v Dulut ve státě Georgia a její roční tržby v roce 2008 činily 8,4 miliard dolarů.

Zdroj: www.michelin.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!