Nová, rychlá a snadná služba skenování pneumatik SnapSkan od společnosti Nokian Tyres

13. prosince 2016, 11:45

Nokian Tyres společně s řetězcem autoservisů a pneuservisů Vianor uvádějí na trh SnapSkan, průkopnickou technologii, která měří hloubku dezénového vzorku během jízdy a informuje o ní řidiče. SnapSkan je založený na špičkové 3D skenovací technologii a slouží řidičům na jejich každodenních cestách. Bezplatná a rychlá služba měření dezénového vzorku přináší majitelům vozidel o jednu starost míň a v budoucnosti zvýší bezpečnost milionů účastníků silničního provozu.

Společnost Nokian Tyres představuje celosvětově průkopnickou službu SnapSkan, která zná stav pneumatik lépe než samotný řidič. SnapSkan je zcela nový způsob měření hloubky dezénu a bezpečnosti pneumatik – rychle a efektivně díky 3D skenovací technologii. V okamžiku, kdy vozidlo najede na snímací plochu, skener automaticky naskenuje pneumatiky a kamera identifikuje vozidlo podle registrační značky. Když je skenování dokončeno, může si řidič nechat bezplatně zaslat prostřednictvím SMS nebo e-mailu zprávu o pneumatikách, a to bez ohledu na jejich značku. Na samotné vozidlo není třeba instalovat žádné přídavné zařízení.

Služba SnapSkan se objeví na místech každodenních cest řidičů, jako jsou například parkoviště. Služba bude poskytována ve spolupráci s řetězcem autoservisů a pneuservisů Vianor, kde může uživatel snadno požádat o cenovou nabídku nových, bezpečných pneumatik. Technické řešení bylo vyvinuto ve spolupráci s finskými technologickými partnery Futurice a Affecto. Celá služba je založena na jedinečné 3D skenovací technologii patentované britskou společností Sigmavision.

SnapSkan zvyšuje povědomí řidičů o stavu jejich pneumatik
Studie ukazují, že příčinou přibližně 25% nehod souvisejících s pneumatikami je hloubka běhounu pod minimálním limitem . Prémiové pneumatiky a hloubka dezénového vzorku mají významný dopad na vlastnosti ovlivňující jízdní bezpečnost, jako je brzdná dráha a odolnost vůči aquaplaningu. Pneumatiky v dobrém stavu poskytují řidiči a ostatním účastníkům silničního provozu delší reakční čas a větší manévrovací prostor. Nová technologie SnapSkan urychluje a zjednodušuje sledování bezpečnosti pneumatik, protože informace je majiteli vozidla zaslána v elektronické podobě. Díky tomu majitelé přesně vědí, kdy se mají zaměřit na stav svých pneumatik.

Příliš mnoho lidí si neuvědomuje stav svých pneumatik a hraniční hodnoty pro výměnu pneumatik se jim zdají být příliš vysoké. Chceme tuto novou technologii využít k tomu, abychom co nejsnazší cestou zvýšili povědomí řidičů o stavu jejich pneumatik,“ říká Ville Nikkola, Business Area Manager  Vianor pro maloobchod.

Nokian Tyres digitalizuje odvětví pneumatik – „Je to velká změna směrem dopředu“
Společnost Nokian Tyres si klade za cíl vyvíjet bezpečné, pohodlné a ekologicky šetrné pneumatiky, ale také vytvářet nové služby související s pneumatikami. Vizí služby SnapSkan je rychle a snadno zvyšovat silniční bezpečnost pro miliony lidí na celém světě.

Pro naše odvětví je to velký posun směrem dopředu, do blízké budoucnosti. Doposud totiž zůstávalo odvětví pneumatik z hlediska digitalizace značně pozadu za jinými průmyslovými odvětvími. Je tak nejvyšší čas využívat nové technologie, které bude sloužit motoristům právě v souvislosti s jejich pneumatikami. Naše odvětví potřebuje odvážného průkopníka,“ vysvětluje Ari Lehtoranta, prezident a výkonný předseda Nokian Tyres.

Naším úkolem je zajistit bezpečnější silnice a životní prostředí. Kořeny naší společnosti sahají až do roku 1898 a od té doby v našem odvětví zaujímáme čelní pozici, protože poskytujeme širokou škálu produktů a služeb souvisejících právě se silniční bezpečností. Uvedli jsme na trh celosvětově první zimní pneumatiku a nyní přicházíme s první službou, která řidiče informuje přímo prostřednictvím SMS nebo e-mailu o bezpečnosti jejich pneumatik,“ doplňuje Lehtoranta.

Je skvělé, že se na trhu objevují digitální inovace, které řidičům usnadňují život a zároveň zvyšují bezpečnost. Automobilová federace Automobile and Touring Club of Finland považuje za důležité, aby byl tento typ nových služeb dále vyvíjen. Technologie od Nokian Tyres nabízí svobodu výběru a finanční efektivitu – nevyžaduje žádnou instalaci nákladného zařízení do vozidla,“ uvedl během panelové diskuse při příležitosti představení služby SnapSkan Jukka Tolvanen, komunikační manažer federace Automobile and Touring Club of Finland.

První skenovací místo s technologií SnapSkan se bude nacházet na příjezdu do podzemního parkoviště Q-Park Iso Erottaja ve finských Helsinkách. V blízké budoucnosti se skenovací místa objeví také jinde ve Finsku a později je bude možné najít ve všech finských provozovnách Vianor. V nadcházejících letech bude tato služba zavedena rovněž v dalších zemích.

Na video, jak měření probíhá se můžete podívat ZDE.

 

Související články

Nejextrémnější testovací centrum na světě Bílé peklo slaví 30 let od svého vzniku
Nejextrémnější testovací centrum na světě Bílé peklo slaví 30 let od svého vzniku

Testovací centrum s příznačným názvem Bílé peklo (White Hell) je místem, kde nejseverněji položený výrobce pneumatik, společnost Nokian Tyres, důsledně testuje své zimní pneumatiky na sněhu, ledu a zimní břečce. Tento unikátní areál se rozkládá na více než 700 hektarech zasněžených plání v laponském Ivalu daleko za polárním kruhem. Je umístěn ještě o několik set […]

Světový rychlostního rekord v jízdě na dvou kolech a pneumatikách Nokian
Světový rychlostního rekord v jízdě na dvou kolech a pneumatikách Nokian

Nový světový rekord pro nejrychlejší auto jedoucí po dvou kolech je 186,269 km/h.   Ostřílený profesionální kaskadérský řidič Vesa Kivimäki z finského města Härmä dosáhl nového světového rychlostního rekordu v jízdě na dvou kolech.Rekordu bylo dosaženo ve spolupráci s vývojovým týmem společnosti Nokian Tyres a profesionály z „pit stopu“ Vianor. Vůz BMW 330 s výkonem 400HP byl vybaven […]

První zimní pneumatika pro osobní automobily slaví 80 let
První zimní pneumatika pro osobní automobily slaví 80 let

Před osmdesáti lety vynalezla finská společnost Nokian Tyres jako první na světě zimní pneumatiku pro osobní vozy. Její poslední generace se pod stejným názvem „Nokian Hakkapeliitta“ úspěšně vyrábí a prodává dodnes. Vynález první zimní pneumatiky Vůbec první zimní pneumatiku s názvem „Kelirengas“ vynalezli ve Finsku už v roce 1934, ta však byla určena pouze pro […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!