Nová pneumatika Firestone Roadhawk

, 6. února 2017, 19:18

Firestone přináší do evropského segmentu pneumatik se střední cenovou úrovní revoluci v podobě pneumatiky Roadhawk, která nabízí řidičům v mnoha ohledech vynikající výkony s delší životností.

 

Pneumatika Roadhawk je určena pro běžné motoristy, kteří se každý den vydávají na nejrůznější cesty – po městě, na dálnici, na nákupy, za prací nebo s dětmi do školy a na kroužky. Tito řidiči požadují pneumatiku, která jim bude po dlouhou dobu poskytovat vysoké výkony v rozmanitých podmínkách každodenního provozu, které sahají od deštivého počasí přes popojíždějící dopravu a situace s náhlým brzděním až po rychlou jízdu na dálnici. Zkrátka potřebují pneumatiku, na kterou se mohou vždy spolehnout.

Jake Rønsholt, generální ředitel obchodní jednotky Consumer Business Unit ve společnosti Bridgestone Europe, k tomu říká: „Firestone vyrábí kvalitní pneumatiky již více než 100 let. Známe všechny vlivy, jimž jsou pneumatiky během provozu vystaveny, a nasloucháme přáním řidičů. Nová pneumatika Roadhawk poskytuje řidičům v každodenním provozu vysokou úroveň bezpečnosti a výkonu s dlouhou životností v jakýchkoli podmínkách.“

Nová pneumatika Firestone Roadhawk byla testována organizací TÜV SÜD, největší nezávislou technickou institucí se zaměřením na pneumatiky a kola v Evropě, a obdržela od ní prestižní certifikační pečeť TÜV SÜD.

Pneumatika Firestone Roadhawk nabízí vysokou úroveň ovladatelnosti na mokru. V disciplíně přilnavosti na mokru získala nejvyšší hodnocení „A. Nezávislé testy organizace TÜV SÜD navíc kromě brzdných výkonů na mokru prokazují, že nová pneumatika Roadhawk poskytuje ve své třídě také výborné brzdné výkony na suchu. V porovnání s konkurenčními pneumatikami byly brzdné vzdálenosti až o 3 metry kratší. Pneumatika Roadhawk je také o 20% odolnější vůči opotřebení v porovnání se svým předchůdcem, pneumatikou Firestone TZ300.  Konstrukce nové pneumatiky navíc zahrnuje lehkou kostru, která minimalizuje valivý odpor, a umožňuje tak motoristům dosahovat nižší spotřeby paliva.

Pneumatika Firestone Roadhawk bude v Evropě nabízena v širokém sortimentu rozměrů pro kola s průměrem 15“ až 19“, přičemž první vlna rozměrů byla uvedena do prodeje od ledna 2017.

Související články

Nové pneumatiky Firestone pro smíšený provoz zvládnou také jízdu mimo zpevněné cesty
Nové pneumatiky Firestone pro smíšený provoz zvládnou také jízdu mimo zpevněné cesty

Firestone, značka pneumatik, která přináší inovace již více než 100 let, pokračuje v posouvání hranic realizovatelného zcela novou řadou extrémně robustních pneumatik pro smíšený provoz na silnici i v terénu. Nové pneumatiky FS833 Steer (vodící), FD833 Drive (záběrová) a FT833 Trailer (pro návěsy a přívěsy) poskytují vyšší odolnost, dlouhou životnost a dobrou přilnavost v rozmanitých […]

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!