Letní pneumatiky Continental získávají nejlepší známky od ADAC, Stiftung Warentest, ÖAMTC a TCS

18. března 2013, 10:08

ContiSportContact 5 získává první místo s „nejlepšími hodnoceními za mokra“ a ContiPremiumContact 5 je na druhé pozici jako „vyjímečně dobrá na mokrém povrchu“.

Motoklub ADAC zveřejnil výsledky letního testu pneumatik, který prováděl spolu s Stiftung Warentest, rakouským ÖAMTC a švýcarským TCS. Mezi 19 testovanými produkty získala pneumatika ContiSportContact 5 spolu s konkurentem první místo v rozměru 225/45 R 17, který momentálně nepoužívají jen sportovní vozidla, ale také kompaktní vozidla a vozidla střední třídy. Testující novináři potvrdili u pneumatik vyvinutých v Hannoveru „skvělé vyvážení s nejlepšími hodnoceními za mokra, stejně jako dobré vlastnosti na suchých vozovkách a nízkou spotřebu paliva“. Stiftung Warentest doporučuje ContiSportContact 5 jako „jednu z nejlepších pneumatik“ a TCS ji dále popisuje jako „dobrou pro všechny disciplíny, pokud jde o bezpečnost“. Testovacím vozidlem byla Škoda Octavia.                              

V rozměru pro malá vozidla 185/60 R 15 obsadila pneumatika ContiPremiumContact 5 druhé místo. Bylo potvrzeno, že je „skvěle vyvážená, má optimální vlastnosti pro mokré i suché vozovky, a dále se vyznačuje nízkým opotřebením“. TCS navíc dodává, že ContiPremiumContact 5 je „dobrá pro všechny disciplíny“. V tomto případě bylo testovacím vozidlem VW Polo.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!