VW bude usilovat o rekord mezi elektromobily na pneumatikách Bridgestone

4. března 2019, 16:48

Pneumatiky Bridgestone Potenza poskytnou optimální výkon závodnímu vozu Volkswagen ID. R, který se v létě 2019 pokusí překonat rekordní čas v kategorii elektromobilů na Severní smyčce.

Bridgestone Potenza na závodním vozu Volkswagen ID. R

Německá automobilová značka a největší výrobce pneumatik na světě dlouhodobě spolupracují v rámci dodávek pneumatik pro prvovýbavu sériově vyráběných vozidel. Obě společnosti nyní rozšíří své partnerství do světa motoristického sportu. ID. R je závodním průkopníkem nové produktové řady ID.

„Opravdu se těším na první spolupráci se společností Bridgestone v motoristickém sportu,“ říká Sven Smeets, ředitel oddělení Volkswagen Motorsport. „Pokusem o překonání rekordu pro elektromobily na Severní smyčce chceme ukázat enormní výkonový potenciál elektrického pohonu,“ vysvětluje Smeets. Volkswagen již v roce 2018 stanovil nový historický rekord s vozem ID. R ve slavném závodě do vrchu na Pikes Peaku (USA).

Současný rekord: téměř 21 kilometrů během necelých sedmi minut

Severní smyčka Nürburgringu je s délkou 20,832 kilometru, 73 zatáčkami a výškovým rozdílem mezi nejvyšším a nejnižším místem cca 300 metrů jedním z nejnáročnějších závodních okruhů na světě. Bývalý mistr světa Formule 1 Jackie Stewart tento závodní okruh, otevřený v roce 1927, kdysi s respektem nazval „Zeleným peklem“. Aktuální rekord v kategorii zcela elektricky poháněných vozidel je 6 min 45,900 s a jeho držitelem je britský jezdec Peter Dumbreck (NIO EP9).

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!