Nové Audi SQ8 TDI také s pneu Hankook jako originální výbavou

13. prosince 2019, 16:58

­Po úspěšném originálním vybavení řady Audi Q8 nyní Hankook vybavil další sportovní model výrobce Audi SQ8 TDI. Stejně jako u Audi Q8 jsou to velmi výkonné pneumatiky řady Ventus a Winter i*cept o velikosti 21 palců a do budoucna se mimo jiné chystají i pneumatiky o velikosti 22 palců.
Nové Audi SQ8 TDI také s pneu Hankook
­

Prémiový výrobce pneumatik Hankook nyní vybavuje pneumatikami ex works i nové Audi SQ8 TDI. Pokrokový design a průkopnické technologie charakterizují řadu Q automobilky z Ingolstadtu. Zejména Audi SQ8 TDI zdůrazňuje sportovnost řady Q8: motor o výkonu 435 koní s permanentním pohonem všech kol Quattro a maximálním točivým momentem 900 newton metrů akceleruje vozidlo na 100 km/h během 4,8 sekundy. Kombinace kupé, sportovního vozu a SUV s typickými designovými prvky Q8, jako je osmiúhelníková jednorámová mřížka chladiče, je doplněna originálními pneumatikami Hankook o rozměrech 21 nebo 22 palců. Pro čtyřdveřové SUV se používají dvě řady pneumatik Hankook: vysoce výkonné letní i zimní Ventus S1 evo 3 SUV a zimní i*cept evo 2 SUV vzorky, respektive 285/45 R21 113 Y XL a V XL. V budoucnu bude následovat 22palcová letní dimenze pneumatik (Hankook Ventus S1 evo 3 SUV v 285/40 R22).

Mimochodem Ventus S1 evo 3 je konstruována s ´kuličkovým obalem´, speciálním nylonovým materiálem v oblasti boční stěny, který zvyšuje pevnost boční stěny. Dvouvrstvé tělo a použití aramidového kompozitního materiálu snižuje nežádoucí růst valivého obvodu při vysokých a velmi vysokých rychlostech (více než 300 km/h) až o 60 % v porovnání s dříve používaným materiálem. To dává pneumatice významně lepší stabilitu při jízdě a delší životnost kvůli menší produkci tepla, a tak zůstává na trvale vysoké úrovni přilnavosti i při vysokých teplotách. Sportovní dynamika na suché i mokré vozovce je garantována speciálním běhounem pneumatiky vyrobeným z vysoce výkonných přírodních pryskyřic.
­

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!