Hankook uvádí na trh svůj nový celoroční model pod značkou Laufenn

6. listopadu 2020, 15:10

Výrobce prémiových pneumatik Hankook oznamuje nový přírůstek do portfolia své značky Laufenn, kterým je celoroční pneumatika pro osobní automobily a malé až střední SUV. Laufenn G FIT 4S se vyznačuje rozšiřujícími se drážkami a vysoce přilnavou směsí oxidu křemičitého, která zajišťuje stabilní jízdu při různých škálách teplot, které jsou v Evropě typické.

Hankook Laufenn

Laufenn, druhá značka Hankook Tire, spotřebitelům nabízí celou řadu moderních pneumatik pro osobní automobily a SUV, které jsou přizpůsobeny různým životním stylům a nabízí atraktivní poměr ceny a výkonu. Nová pneumatika Laufenn G FIT 4S byla vyvinuta pro řidiče, kterým záleží na ceně a kteří hledají bezpečnou jízdu ve všech ročních obdobích v městských oblastech a v nížinách, a kteří z různých důvodů nechtějí dvakrát ročně měnit pneumatiky.

„Naše značka Laufenn se bude dále rozvíjet a my pečlivě rozšiřujeme produktové portfolio tam, kde si to trh žádá,“ vysvětluje Sanghoon Lee, prezident společnosti Hankook Tire Europe. „Výroba nového celosezónního modelu Laufenn pro osobní automobily a SUV je výsledkem rostoucí popularity tohoto segmentu, zejména ve střední a západní Evropě.“

Použití křemíku s vysokou přilnavostí a zlepšujících přísad v běhounu pneumatiky zbrusu nové Laufenn G Fit 4S v kombinaci s pokročilou mísící technologií Hankook poskytuje spolehlivou úroveň přilnavosti po celý rok, zejména na mokrých vozovkách nebo vozovkách s rozbředlým sněhem. Design dezénu ve tvaru písmene V má široké vodní drážky, které se zvětšují směrem k vnějšímu rameni. Výsledkem je zrychlení rozptylu vody a rozbředlého sněhu, čímž se minimalizuje riziko aquaplaningu na mokré vozovce.

Balíček širokých ocelových pásů a rovnovážný obrys kostry pneumatiky Laufenn G Fit 4S umožňuje stabilní jízdu a dobré manipulační vlastnosti, zejména v suchých podmínkách. To v kombinaci s výplní patek s vysokou tvrdostí pro přesnou odezvu řízení vede k dobrému výkonu na suchu. Plný kryt bez spojů zlepšuje ovladatelnost a opotřebení běhounu a pomáhá maximalizovat kontaktní plochu pneumatiky se silnicí i při vyšších rychlostech. Jednopramenný patkový drát je vyztužen na nové celoroční pneumatice Laufenn tak, aby zajišťoval pružnost a pravidelnost pro bezproblémovou jízdu. Blokovací středové bloky mají větší tuhost bloku pro dobrou stabilitu na mokré i suché vozovce.

Polodrážky jsou uspořádány nad běhounem v různých úhlech, aby maximalizovaly hranové efekty za všech podmínek během různých úhlů řízení. Lineární 3D drážky ve středu běhounu pneumatiky zvyšují výkonnost, zejména na sněhu, aniž by byla obětována stabilita bloku pro dobrý výkon na suchu. 2D zvlněné drážky v oblasti ramen podporují trakci a brzdění na sněhu a jsou schopny se při suchých zatáčkách zablokovat.

Pneumatika je certifikována značkou 3PMSF (3 Peak Mountain Snowflake) obvyklou pro celoroční pneumatiky na evropských silnicích. Laufenn G FIT 4S bude k dispozici ve velikostech od 13 do 18 palců se šířkou od 155 do 235 mm a poměrem stran od sérií 80 až 40, hlavně jako verze pro extra velké zatížení a s indexy rychlosti T až Y.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!