Hankook vyhlášen časopisem Auto Bild výrobcem roku 2021 v kategorii celoročních pneumatik

9. listopadu 2021, 13:04

Společnost Hankook byla předním evropským automobilovým časopisem Auto Bild vyhlášena nejlepším výrobcem celoročních pneumatik. Modelová řada celoročních pneumatik Hankook Kinergy 4S2 se umístila na stupních vítězů ve všech příslušných produktových testech provedených nejrozsáhlejším evropským automobilovým médiem. 

Ocenění Hankook

Výrobce prémiových pneumatik Hankook získal v testu celoročních pneumatik skupiny Auto Bild titul „Výrobce roku 2021“, kde opět prokázal vysokou výkonnost svých prémiových celoročních pneumatik. Rozhodnutí redakce vychází z výsledků předchozích testů, které Auto Bild a jeho partnerské časopisy provedly v roce 2021. Kinergy 4S2X, která získala první místo ve velkém testu celoročních pneumatik pro vozy SUV v časopise Auto Bild Allrad a Kinergy 4S2, která se umístila na třetím místě v testu celoročních pneumatik pro osobní vozy, přispěly k celkovému ocenění letošního ročníku.

Jako celoroční pneumatika pro vozy SUV je pneumatika Kinergy 4S2 opravdu všestranná. Kombinuje specifické letní a zimní vlastnosti, bez vlivu venkovních teplot na její výkon. Zároveň je velmi spolehlivá na mokrých, suchých a zasněžených vozovkách. Redaktoři německého automobilového časopisu Auto Bild Allrad vyhlásili Hankook Kinergy 4S2X letošním vítězem testu celoročních pneumatik.

Verze pneumatiky Kinergy 4S2 pro osobní vozy také nabízí vysoký stupeň spolehlivosti na mokrých, suchých i zasněžených vozovkách, což umožňuje její směrový dezén. Bloky dezénu ve tvaru písmene V, které do sebe zapadají, vždy zajišťují vynikající jízdní stabilitu. Jsou doplněny extra širokými dvoustupňovými hlavními odtokovými drážkami, které umožňují optimální odtok vody do stran i při silném dešti. Díky tomu může odvodňovací systém zabránit vzniku akvaplaningu. Kromě toho dokáže účinně odvádět z pneumatiky bláto. Tyto vlastnosti navíc podporuje směs dezénu, která je tvořena z vysoce obohaceného kompozitu oxidu křemičitého. Jedním z důvodů, proč má tento materiál tak dobrou přilnavost za mokra, je jeho vysoký obsah přírodních olejů a pryskyřic.

Author: AnM
Journalist at MotoFocus.cz

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!