Automechanika Frankfurt přivítá české firmy už po pětadvacáté

4. září 2018, 16:11

Veletrh Automechanika Frankfurt bude opět místem prezentace toho nejlepšího, co světový autoprůmysl nabízí a kam v tomto oboru směřuje, proto bude AutoSAP opět přitom. Letošního veletrhu se ve dnech 11.–15. září 2018 zúčastní řada členských firem Sdružení automobilového průmyslu (AutoSAP). 

Automechanika Frankfurt 2018

Některé individuálně, jiné, stejně jako v roce 2016, využijí možnosti společné prezentace v rámci České oficiální účasti (ČOÚ) připravené Ministerstvem průmyslu a obchodu (MPO). AutoSAP zvolil tento veletrh, zaměřený na firmy „automotive“, jako prioritní pro rok 2018. Zahájení Automechaniky se proto ve Frankfurtu nad Mohanem zúčastní také představitelé Sdružení, kteří budou členským firmám k dispozici a vystoupí také na prezentaci českého automobilového průmyslu během třetího dne veletrhu v prostorách národní expozice.

Česká oficiální účast ve Frankfurtu

Automobilový průmysl v ČR vyváží více než 80 % svých výrobků do zahraničí a proto je opakovaná zahraniční prezentace na kterémkoliv z 16 veletrhů Automechanika ve světě pro dodavatele autoprůmyslu přínosná. Automechanika ve Frankfurtu má pro členské firmy AutoSAP  zásadní význam.  Největším exportním trhem je pro nás stále Německo, které se na našem exportu podílí z 33 %.

Výkonný ředitel AutoSAP Zdeněk Petzl k tomu řekl: „Na trh EU, potažmo konkrétně Německa, jsme s ohledem jak na naši polohu, tak i vývoj v oblasti vlastnické struktury řady tuzemských automotive firem, navázáni v zásadě historicky. Potenciál pro další růst zde vidíme, i když je zřejmé, že to, jak velký může tento růst být, bude záviset na vývoji německé ekonomiky. Automechanika ve Frankfurtu je zároveň příležitostí porovnat se s celým automobilovým světem a potkat tradiční i nové obchodní partnery. V době zavádění čisté mobility, kdy se přeskupují dodavatelské řetězce například s nástupem elektromobility, nabývají kontakty na veletrzích nové aktuálnosti.“

Zástupce veletrhů Jan Kolář  z Messe Frankfurt pro ČR a SR k tomu řekl: „Významné členské firmy AutoSAP se účastní veletrhu Automechanika ve Frankfurtu pravidelně a sledují cestu, kterou veletrh ušel od svého založení až do současné pozice nejúspěšnější veletržní značky. Společnost Messe Frankfurt ohlásila rekordní počet vystavovatelů přihlášených na jubilejním 25. ročníku veletrhu Automechanika, jenž se koná ve dnech 11. až 15. září 2018 ve Frankfurtu nad Mohanem. Dodavatelé autoprůmyslu, obchodníci, majitelé a zástupci firem přijedou posoudit, jak tento sektor reaguje na dramatické změny, kterými výroba vozidel prochází. Návštěvníci veletrhu by si neměli nechat ujít ani bohatý doprovodný program.“

Firmy AutoSAP na Automechanika Frankruft 2018

V rámci České oficiální účasti se na kontraktačním veletrhu Automechanika představují se svojí nabídkou členské firmy AutoSAP: BRANO a.s. (člen skupiny BRANO GROUP, a.s.), ZPV Rožnov, s. r. o. a Gumárny Zubří, akciová společnost. Tito naši členové využili oficiální expozice MPO se sdíleným příslušenstvím. MPO poskytuje výstavní plochu a uhradilo základní stavbu společné expozice. Vystavovatelé si pak hradí nadstandardní vybavení své části expozice a využívají společného zázemí. Celkovou přípravu expozice, informační brožuru a doprovodný program tentokrát zajišťoval realizátor Veletrhy Brno, a.s. Individuální expozici nabídne například výrobce sad zapalovacích kabelů, zapalovacích cívek, pojistek a autožárovek TESLA BLATNÁ, a.s. a tradiční český výrobce zapalovacích svíček, žhavicích svíček a automobilních snímačů, firma BRISK Tábor a.s.

Průběžné údaje ze členských firem naznačují, že i letos očekáváme velmi dobré výsledky. Už loňský export ČR byl celkově rekordní a autoprůmysl se na tom zásadně podílel. Objem exportu členských firem AutoSAP se v loňském roce zvýšil o více než 6 % a dosáhl hodnoty téměř 918 miliard korun. Členské firmy AutoSAP tak v roce 2017 tvořily více než pětinu celkového exportu ČR.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!