KYB montážní instrukce: Peugeot 407 – předek

29. listopadu 2017, 13:34

Výměna tlumičů pérování a pružin na přední nápravě vozidla Peugeot 407 (05.04.) není tak jednoduchá, jak by se mohlo zprvu zdát. Především kvůli omezenému přístupu k jednotlivým, komponentům. Je zde zapotřebí provézt demontáž okolních dílů. Doporučená doba montáže na každé straně je dle společnosti ICME odhadována na 1,5 hodiny.

KYB dodává zadní tlumiče na toto vozidlo přímo do výroby a skupina PSA si přední tlumiče vyrábí sama. KYB je globálně jedním z největších výrobců tlumičů do prvovýroby, přičemž téměř 1 ze 4 vozidel opouštějící výrobní linky po celém světě má namontované její tlumiče. Stejně kvalitní výrobky jsou také dodávány na trh s náhradními díly včetně již zmiňovaného modelu Peugeot 407.

1. Sejměte kolo.

2. Odstraňte závlačku a demontujte matici poloosy.

Výměna tlumičů pérování a pružin na přední nápravě vozidla Peugeot 407

3. Je velmi důležité, aby se hnací hřídel připoutala k vozidlu tak, aby během instalace neklesla a nepoškodila se. Také se tím zabrání tomu, aby poloosa vypadla z rozvodovky.

4. Demontujte šroub stabilizátoru

5. Demontujte čep řízení

Výměna tlumičů pérování a pružin na přední nápravě vozidla Peugeot 407

6. Demontujte stabilizační tyčku

7. Odpojte obě konzole náboje kola

8. Vyjměte poloosu ze sestavy náboje kola

9. Nyní se naše pozornost přesune pod kapotu. Demontujte stírače, gumové těsnění kapoty, navazující plastový kryt a kryt horního uložení tlumiče (držící na 3 šroubech). Nyní můžete snadno vyjmout 3 šrouby horního uložení tlumiče (tlumič si přidržujte ze spodu jednou rukou tak, aby nedošlo k jeho pádu na podlahu). V horní části neodstraňujte horní matici pístní tyče.

10. Vysuňte tlumič z podběhu kola a umístěte jen do kvalitního stahováku na pružiny, nejlépe s ochrannou mříží. Demontujte jednotlivé součásti tlumící vzpěry. Využijte tuto jedinečnou příležitost a proveďte detailní kontrolu všech dílů jako jsou: pružina, ochranná sada a ložisko horního uložení. Je zcela logické provézt výměnu všech těchto dílů nyní, neboť také podléhají výraznému opotřebení. Jedině při kompletní výměně všech těchto dílů, bude mít vozidlo zase zpátky původní jízdní vlastnosti.

Namontujte tedy nový KYB tlumič, pružinu, ochrannou sadu a horní uložení. Ujistěte se, že při kompletaci celé tlumící vzpěry jste usadili jednotlivé díly do stejné pozice. Nikdy si při montáži nepřidržujte pístní tyč kleštěmi, protože tím dokážete poškodit chromovou vrstvu.

Následně se pak poškodí vícebřité těsnění a tlumič postupně vyteče. Následnou montáž do vozidla provádějte v opačném pořadí jako demontáž. Doporučujeme finální utažení horního uložení až v okamžiku, co vozidlo spustíte na zem. Dáte mu tím možnost se lépe do prolisu v karoserii.

KYB doporučuje provézt kontrolu geometrie kol. KYB doporučuje výměnu tlumičů a pružin provádět vždy v páru na nápravě.

Montáž ke zhlédnutí na YouTube:

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!