ZF Aftermarket přináší pět tipů pro profesionální zimní prohlídku vozu

13. října 2023, 14:47

Mnoho majitelů vozidel myslí na přípravu svých vozů na zimní provoz až ve chvíli, kdy začnou padat první sněhové vločky. Autoservisy by měly příštích několik měsíců vnímat jako příležitost naplánovat si dopředu a dostat své zákazníky do autoservisu na kontrolu – včetně uživatelů celoročních pneumatik. Pro bezpečnější jízdu by se zákazníci, kteří přijdou na zimní prohlídku, neměli zaměřovat pouze na výměnu kol, ale na kontrolu celého vozidla.

Podvozkové systémy mnoha osobních automobilů pracovaly během letní sezóny více než obvykle. K běžnému používání se u mnoha řidičů přidaly cesty na dovolenou a provoz s přívěsem, které nesmírně zatěžovaly vozidlo, zejména jeho systém odpružení a zavěšení. A nyní je za rohem zimní sezóna, která s sebou přináší posypovou sůl a nečistoty ze silnic, chladné a mokré podmínky se sněhem a ledem.

I přes současnou obtížnou ekonomickou situaci v mnoha domácnostech zůstává ochota udržovat vlastní automobil bezpečný a způsobilý k provozu vysoká. V nedávném průzkumu německé odborné organizace KÜS 100 % respondentů uvedlo, že je pro ně důležité, aby byl jejich vůz v dobrém technickém stavu. Osmdesát osm procent si nechává opravit poškození co nejdříve a 75 procent považuje aktivní kontakt ze strany svého autoservisu za dobrý nebo dokonce velmi dobrý.

Aby byla zimní kontrola úspěšná jak pro zákazníka, tak pro autoservis, nabízejí odborníci ze společnosti ZF Aftermarket následujících pět tipů:

  1. Optimalizujte plánování autoservisu: Pokud je výměna kola nutná, neměla by se provádět v tempu „pit stop“. V rámci přejímky vozidla musí být čas na kontrolu, která odhalí všechny závady.
  2. Zajistěte transparentnost: Pokud zákazník není při kontrole vozidla přítomen, měl by přejímací technik nebo mechatronik zdokumentovat komponenty vozidla, které potřebují opravu, pomocí fotografie nebo videa.
  3. Rozšiřte diagnostiku poškození: Při výměně kol zkontrolujte nejen stav brzd, ale také všech součástí zavěšení. Například vinuté pružiny poškozené úlomky kamení mohou v zimě vlivem soli korodovat a později prasknout. I minimálně netěsné vzduchové pružiny mohou způsobit následné nákladné škody.
  4. Proveďte test baterie: To by mělo být součástí každé zimní kontroly. V opačném případě hrozí vysoké riziko, že zákazník zůstane v prvních mrazivých dnech na holičkách – což je nepříjemné zejména krátce po návštěvě servisu.
  5. Prodávejte a rozšiřujte nabídku příslušenství: Při sjednávání schůzky (online) by zákazníci měli mít možnost objednat si sezónní balíčky příslušenství – například přípravky pro péči o vozidlo, sněhové řetězy, gumové koberečky apod.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!