Příčina vybité 12V baterie u vozu Opel Ampera

12. února 2024, 16:29

Opel Ampera je vůz, který využívá poměrně specifický hybridní pohon. Využívá spalovací motor jako generátor energie, která se ukládá do baterie a pohání elektromotor. Uživatelé tohoto vozu často hlásí závadu, spočívající ve vybití standardní 12voltové olověné baterie. Občas je příznakem této závady také samovolná, sporadická aktivace autoalarmu.

Opel Ampera

Vybíjení akumulátoru u Opelu Ampera

Popsaná závada může souviset s poruchou systému bezklíčového centrálního zamykání. V důsledku vniknutí vody a koroze snímačů kliky přijímač detekuje požadavek na otevření, který je přenášen jako signál do řídicí jednotky karoserie.

Zároveň se zapne vnitřní osvětlení vozidla a „probudí“ se palubní elektronika, což může vést k odběru proudu a následnému vybití 12V baterie.

Pokud diagnostika neodhalí žádnou závadu v nabíjecím systému nebo 12V akumulátoru, zkontrolujte systém centrálního zamykání.

Pomocí diagnostického přístroje načtěte parametry v řídicí jednotce karoserie a poté střídavě polévejte kliky dveří vodou. Pokud se tím změní parametry klik nebo se dokonce zapne vnitřní osvětlení, je příčina nalezena. V takovém případě je třeba vyměnit příslušnou kliku dveří s integrovaným čidlem.

Tato závada se může vyskytnout i u jiných modelů se stejným systémem centrálního zamykání. Vždy se řiďte pokyny k opravě od výrobce vozidla!

BEZPEČNOSTNÍ PRAVIDLA PRO ELEKTROMOBILY

Práce na vysokonapěťových zařízeních nebo v jejich bezprostřední blízkosti smí provádět pouze řádně vyškolené a kvalifikované osoby. Nesprávná manipulace může vést k ohrožení života. Dodržujte pravidla a předpisy pro práci na vysokonapěťových zařízeních platné v dané zemi.

Bezpečnostní upozornění

Tyto informace a praktické tipy připravila společnost HELLA s cílem poskytnout autoservisům profesionální podporu. Informace by měl používat pouze personál s příslušnou kvalifikací.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!