Petr Tyroller zůstává v prezidentského úřadu sdružení CLEPA

8. června 2011, 0:00

Na svém výroční valném shromáždění v Istanbulu Evropská asociace dodavatelů automobilového průmyslu (CLEPA) jednomyslně znovu zvolila Petera Tyrollera (53) do prezidentské funkce na dva roky.

Tyroller se stal prezidentem asociace v roce 2010. CLEPA je nejdůležitější nátlakovou skupinou evropských dodavatelů automobilového průmyslu.

Jako člen představenstva společnosti Robert Bosch GmbH je Tyroller odpovědný za prodej prvovýbavy, korporátní marketing a divizi Automobilová technika – aftermarket. Jeho první funkční období jako prezidenta asociace CLEPA vyprší na konci letošního roku.

Peter Tyroller při svém proslovu v Instabulu řekl: „Je velké privilegium jednat jako prezident CLEPA. Rád bych poděkoval všem členům za podporu, kterou jsem dosud obdržel. Bude mi ctí i nadále sloužit zájmům dodavatelů automobilového průmyslu díky svému druhému mandátu a chci nadále přispívat k rozvoji asociace.“

CLEPA (Comité de Liaison des fabricants européen d Equipements et de pièces automobiles) zastupuje zájmy evropských dodavatelů automobilového průmyslu. Asociace zastupuje více než 3.000 společností a zahrnuje celou škálu produktů a služeb v dodavatelském řetězci automobilového průmyslu.

„I nadále zůstává nejdůležitějším úkolem poskytnout politikům důvěryhodné a objektivní skutečnosti sloužící jako základ pro dialog a lobování u evropských orgánů za právní předpisy, které jsou jak ambiciózní tak i realistické,“ řekl Tyroller. Zdůraznil, že nadále pokračuje práce na nových, průlomových směrnicích v mnoha oblastech, jako je strategie Evropské unie v otázce CO2, emisí a povinného užívání bezpečnostních systémů. Mezi další důležité oblasti podle Tyrollera patří odstraňovaní překážek v přístupu na mezinárodní trh.

Kromě přímých kontaktů s institucemi EU je CLEPA také aktivní v orgánech OSN, které pracují na celosvětovém sladění technických norem.

Zdroj: Bosch

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!