Jihlavská firma Bosch Diesel má nového ekonomického ředitele

28. července 2011, 0:00

V jihlavské strojírenské firmě Bosch nastoupil od 1. července 2011 na pozici jednatele a nového ekonomického ředitele Hermann Butz.

Tuto pozici před ním vykonával Franc Gruber, který odešel po zhruba dvou a půl letech působení v Jihlavě a pěti letech působení v České republice. Franc Gruber přebral další úkoly u firmy Robert Bosch GmbH ve Stuttgartu.

Hermann Butz zastával od roku 2009 funkci generálního ředitele regionální společnosti skupiny Bosch pro Turecko a zároveň vedl v personální unii jako ekonomický ředitel i turecký závod firmy Bosch v Burse. Předtím vykonával různé funkce v ekonomických úsecích skupiny Bosch v Německu a Turecku.

Hermann Butz nastoupil v roce 1992 po ukončení vysoké školy do vstupního programu firmy Bosch pro mladé vysokoškoláky ekonomického zaměření v závodě na výrobu startérů v Hildesheimu (Německo). V roce 1993 přešel do firmou Bosch a skupinou Elginkan nově založeného společného podniku ELBO, kde vykonával až do doby úplného převzetí podniku firmou Bosch v roce 1998 různé funkce v ekonomických úsecích, naposledy funkci jejího ekonomického ředitele. Po krátkém pobytu v závodě v Bamberku (Německo) se Hermann Butz v roce 2000 vrátil do Turecka, kde se stal vedoucím oddělení účetnictví, financí a controllingu, v roce 2003 se stal ekonomickým ředitelem závodu v Burse. V roce 2007 převzal po dvouletém působení na centrálním oddělení controllingu firmy Robert Bosch GmbH ve Stuttgartu pozici generálního ředitele regionální společnosti skupiny Bosch pro Turecko, od roku 2009 ještě navíc zastával i pozici ekonomického ředitele závodu v Burse.

Hermann Butz je ženatý, má dvě děti. Volný čas rád tráví se svojí rodinou, k jeho koníčkům patří sport, fotografování a modelářství.

Životopis
44 let
ženatý, dvě děti
Titul diplomovaného ekonoma získal na univerzitě v Göttingen (Německo) a Los Angeles (USA)

1992
program pro mladé vysokoškoláky ekonomického zaměření skupiny Bosch
1994 – 1998
různé funkce v závodě v Manise, Turecko (obchodní divize termotechniky)
1998
ekonomický ředitel závodu v Manise
1999
vedoucí oddělní logistiky, závod firmy Bosch v Bamberku, Německo
2000
vedoucí oddělení účetnictví, finance a controllingu, regionální společnost Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş., Turecko
2003
ekonomický ředitel (Vice President Finance and Administration) regionální společnosti Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ,Turecko
2005
Vice President Corporate Controlling, Planning, Mergers and Acquisitions, Turecko
2007
generální ředitel regionální společnosti Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. ,Turecko
2009
ke stávající funkci generálního ředitele přibyla funkce Senior Vice President Finance and Administration v regionální společnosti Bosch Sanayi ve Ticaret A.Ş. a funkce ekonomického ředitele výrobního závodu v Burse, Turecko
2011
ekonomický ředitel závodu Bosch Diesel v Jihlavě

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!