2,5 milionu akumulátorů Exide AGM a ECM v Evropě

11. prosince 2011, 0:00

Firma Exide Technologies vyrobila v Evropě 2,5 milionu akumulátorů pro vozy se systémem Start-Stop systém, a to během dvou let. Společnost bude investovat dalších 80 milionů $ pro zvýšení výrobních kapacity v Evropě.

V roce 2004 začala firma Exide Technologies dodávat baterie pro vozidla se systémem Start-Stop. Byly vyrobeny v technologii AGM (Absorbent Glass Mat) pro Citroen C3. O pět let později začal koncern v Evropě výrobu akumulátorů v technologii ECM (Enhanced Cycling Mat). Konkrétně jsou vyráběny v Itálii a ve Španělsku.

 

"Zajisté jsou tyto dvě technologie budoucností automobilového průmyslu jak v Evropě, tak i na celém světě" – řekl Michael Osterman, prezident společnosti Exide Technologies Europe.

Akumulátory v technologii AGM a ECM používá 10 evropských výrobců automobilů. Firma Exide Technologies je v Evropě druhým největším dodavatelem baterií pro vozy se systémem Start-Stop. Společnost bude investovat dalších 80 miliónů dolarů na zvýšení výrobních kapacit a rozšíření výroby na čtyři závody v Evropě.

"Mikrohybridní vozidla, to je dominantní trend na automobilovém trhu. Očekáváme, že v blízké budoucnosti bude 70 procent všech vozidel se spalovacími motory nahrazeno touto technologií" – řekl Michael Geiger, viceprezident prodeje pro prvovýrobu Exide Europe.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!