Nové lakované brzdové kotouče Brembo

21. dubna 2012, 0:00

V posledních dvou letech firma Brembo ztrojnásobila počet lakovaných brzdových kotoučů. Zpočátku byly k dispozici pouze u špičkových modelů, ale díky rozvoji technologie lakování ultrafialovým světlem (UV) byla dostupnost rozšířena na více než 440 pozic a tak zahrnuje většinu vozidel na evropských silnicích.

Firma Brembo rozvinula možnosti výroby lakovaných kotoučů, jak pro prvovýrobu, tak pro aftermarket – od technologie Geomet přes povrchy pozinkované a epoxidové až po nejmodernější technologie UV.

 

Větší odolnost proti korozi
Kotouče s technologií UV zajišťují lepší odolnost ve srovnání s jinými dostupnými metodami. Tyto vlastnosti byly potvrzeny testy odolnosti proti korozi v solné komoře a testovány na odolnost vůči vlhkosti. Povrch UV je také odolný vůči vysokým teplotám. Tato technologie poskytuje lepší ochranu všech viditelných částí, které nejsou „čištěny“ brzdovými destičkami.

Praktičtější díky integrovanému systému lakování
Kromě lepší korozní odolnosti povrchu (i na brzdné ploše) poskytuje ochranu výrobku i během instalace a ulehčuje mechanikům každodenní práci (není třeba odstraňovat olej z desek). Označení kotouče (jak je vidět na obrázku) umožňuje mechanikovi zkontrolovat brzdový systém a rychlou kontrolu minimální tloušťky kotouče.

Estetika není bez významu
Kotouče lakované UV technologií mají řidiči přinést nejen vysoký výkon, ale také estetiku výrobku. Lesklý kovový povrch si zachovává svůj původní vzhled po celou dobu životnosti.

Významný krok vpřed v péči o životní prostředí
V posledních letech je zájem o kvalitu ovzduší stále důležitější. Technologie lakování, kterou představila firma Brembo, probíhá sušením nanesené vrstvy pomocí UV záření (odtud název technologie). Tento proces prospívá životnímu prostředí, protože UV barvy jsou na bázi vody a ve srovnání s tradičními nátěry nevyžadují rozpouštědla. Fixace nátěru pomocí UV záření nevyžaduje vysoké teploty, které jsou spojené s riziky chybné geometrie kotoučů.

Více informací na www.brembo.com.


 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!