Celohliníkové vodní chladiče Nissens

23. dubna 2012, 0:00

Nissens nyní přichází s nabídkou celohliníkových chladičů pro nejpopulárnější aplikace (automobily). Po desetiletí vyvíjeli a zdokonalovali technologii “spájení hliníku v ochranné atmosféře (CAB)” ve všech výrobních závodech v Evropě, jehož výsledkem jsou produkty s vynikající kvalitou spájení a rovnoměrnou vrstvou.

Využívání nových postupů, technologií a surovin přináší v automobilovém průmyslu technické, ekonomické a enviromentální výhody, přičemž jedním z těchto trendů je větší využívání hliníku.

Hliník je ideální jak pro výrobce automobilů, tak i uživatele, neboť jeho dostupnost, nižší hmotnost, nekorozivnost i nákladová efektivnost zaručuje vynikající a účinné řešení chlazení.

Proč si vybrat celohliníkový vodní chladič ?
Použití chladičů v celohliníkové technologii nabízí řadu zajímavých výhod ve srovnání s běžnými chladiči vyrobenými na bázi plastových a hliníkových materiálů a technologií.

Vzhledem k tomu, že moderní design a konstrukce automobilu se stala složitější a technologicky náročnější s menším prostorem pro vybavení, jsou celohliníkové chladiče ideální volbou ve srovnání s plasto/hliníkovým řešením, protože jsou kompaktnější a pružnější.

U běžných chladičů jsou plastové komory přichyceny na hliníkové jádro klemy s těsněním. U celohliníkového chladiče je riziko tohoto spojení včetně odlomení plastových trubiček a vstupů/výstupů zcela vyloučeno. Hliník je jedním z nejrozšířenějších kovů na světě, z tohoto důvodu je dostupnost suroviny v podstatě neomezená. Navíc jsou hliníkové materiály ideální pro bezodpadovou recyklaci s nulovou nákladovosti při likvidaci, proto je použití hliníku v souladu s politikou respektování přírodních zdrojů, jakož i
životního prostředí.

Nissens – osvědčený výkon v celohliníkové technologii
• Celohliníkové chladiče Nissens jsou vyráběny na základě nejnovějších a nejmodernějších technologií včetně plně automatických výrobních linek.
• Proces výroby celohliníkových chladičů technologií “spájení hliníku v ochranné atmosféře (CAB )“ zajišťuje produkty vysoké pevnosti a dlouhodobé konstrukce.
• Použití “barvy Flux” na všechny nejrizikovější části s cílem zajistit vysokou a stálou kvalitu pájených celohliníkových chladičů.
• Středy chladičů jsou vyráběny z vysoce odolných trubek s malou roztečí a vysoce účinných “ žebrovaných” lamel se zdvojeným okrajem tak, aby zajistily vynikající chladicí výkon a dlouhodobou životnost.
• S celohliníkovými chladiči Nissens je snadná manipulace a montáž do plastové kazety. Navíc Multi-Fit koncept zajišťuje rychlou a bezchybnou montáž na více než jednu aplikaci (automobil).
• Na všech celohliníkových chladičích byly v rámci ověřovací série prováděny testy na korozi, vibrační test, test impulsního tlakování, tepelné rozpínavosti a tepelného výkonu.
• Je důležité zmínit, že společnost Nissens bere v úvahu při konstrukci a výrobě produktů dopad na životní prostředí – držitel certifikátu dle ISO 14001.

Nabídka celohliníkových chladičů Nissens
V současné době nabídka celohliníkových chladičů zahrnuje kompletní pokrytí 23 OE čísel pro 27 modelů automobilů. Nabídka je navržena v Multi-Fit konceptu tzn., že jeden produkt pokrývá více než jednu aplikaci OE.

Nissens – výkon celohliníkového chladiče
Výkon Nissens v porovnání s jinými produkty na aftermarketu.

Výše uvedená tabulka ukazuje výsledek testu chladícího výkonu dvou identických celohliníkových chladičů. Jeden z chladičů je vyráběn ”známým” aftermarketovým dodavatelem a druhý je produkt Nissens. Z testů vyplývá, že celohliníkový chladič Nissens poskytuje lepší vlastnosti než konkurenční výrobek.

nissens.cz


 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!