Pátá trofej PACE pro Valeo, tentokrát za stěrače AquaBlade®

9. června 2012, 0:00

Valeo obdrželo cenu automobilových novinek PACE za rok 2012 za svůj systém stěračů AquaBlade® představený na modelu Mercedes-Benz SL 2013.

Valeo dosáhlo na cenu PACE (Prémioví automobiloví dodavatelé přispívající k dokonalosti) díky stíracím lištám s inovovaným rozstřikem kapaliny přímo z povrchu stěrače prostřednictvím kanálků a otvorů integrovaných do lišty. To umožňuje téměř neomezený výhled na silnici při čištění povrchu oken a zároveň se tím snižuje množství stírané kapaliny na polovinu.

„Je to velká čest být zařazen mezi nejinovativnější firmy v průmyslu,“ řekl prezident skupiny Valeo Visibility Systems Antoine Doutriaux. „To je popáté, kdy Valeo v posledních deseti letech posunulo vývoj a získalo cenu PACE. Doufáme, že naše inovace budou i nadále splňovat vysoké standardy hodnotitelů. Každopádně chceme v tomto trendu pokračovat i v následujících letech.“

Systém rozstřiku kapaliny AquaBlade® se skládá ze tří hlavních prvků, které zabezpečují rozmístění kapaliny v synchronizaci s polohou ramínka stěrače:
• Stírací lišty s integrovanými kanálky ostřikovače a rozstřikovacími otvory kapaliny.
• Inteligentní motor stěrače s možností snímání polohy lišty na povrchu čelního skla.
• Softwarový program zajišťující přesnou a efektivní pozici lišty a rozstřik kapaliny.

„Děkujeme společnosti Daimler, která firmě Valeo umožnila prokázat životaschopnost tohoto jedinečného designu stěrače,“ řekl Doutriaux. „Jsme vděční za jejich ochotu přejít z tradičního typu stěrače a za jejich víru v naši schopnost vytvářet inovativní výrobky.“

Valeo mělo tu čest přebrat cenu automobilových novinek PACE za rok 2012 během slavnostního ceremoniálu, který se konal v Max M. Fisher Music Centru v Detroitu.

Dalším finalistou v letošní soutěži se značkou Valeo byl přední světlomet s LED s nízkou spotřebou pro elektrická vozidla vyvinutý Valeo-Ichikoh-Valeo Sylvania Alliance.

Cena automobilových novinek PACE ctí vynikající inovace, technologický pokrok a výkonnost dodavatelů do automobilového průmyslu. Toto prestižní ocenění, nyní udělované již 18. rokem, je celosvětově uznávané jako měřítko inovací.

Společnost Valeo získala ocenění již v roce 2008 za svůj asistenční parkovací systém Park4U®, v roce 2007 za Multi-Beam Radar (MBR) radarový senzor mrtvého úhlu, v roce 2006 za mikrohybridní systém StARS a v roce 2005 za LaneVue ™, varovný systém vybočení z jízdního pruhu.
 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!