Inovace parkovacích asistentů Valeo

9. června 2012, 0:00

Nový facelift, nové montážní postupy nebo třeba nová čidla. Oblíbené sady parkovacích asistentů Valeo se dočkaly inovace na základě praktických poznatků z motoristických dílen.

Pro mechaniky nyní není problém namontovat zvolenou sadu řady beep&park na jakýkoli typ a značku vozidla během velmi krátké doby.

Změnu poznají mechanici na první pohled. Balení s výrazným logem “New technology“ dává tušit, že ani obsah nebude identický s předchozí verzí. Při podrobnějším prozkou¬mání balení hned podle piktogramů zjistíme, že k podstatným změnám patří nové tvary a rozměry parkovacích čidel nebo korekční kroužky s novými úhly nastavení. Změnila se i montážní výška a jedna ilustrace z balení upozorňuje rovněž na to, že parkovací sada beep&park nebude upřena ani vozidlům s tažným zařízením.

V minulosti se stávalo, že v čidlech se držela voda. A jak známo, vlhkost takovýmto zaří¬zením příliš neprospívá. Proto konstruktéři v laboratořích Valeo upravili tvar lemu čidel tak, aby z nich voda mohla volně odtékat. Korekční kroužky obepínající čidla lze nyní snadno vyměnit i pomocí menšího šroubováku a nově je lze také nastavit hned do tří úhlů – 6, 10 a 13 stupňů. Pro vozidla s ko¬vovými nárazníky jsou pak místo tradičních plastových korekčních kroužků určeny kroužky pryžové. Ty však nejsou součástí standard¬ně dodávaných sad, ale je nutné je objednat samostatně pod vlastním objednacím číslem (P/N 632127). Sady beep&park nové generace se dobře poznají i po vyjmutí z obalu. Jejich datum výroby lze totiž snadno vyčíst ze sériového čísla na řídicí jednotce.

 

Hlavní rozdíly nové generace parksystémů beep&park Valeo

1. Díky změně konstrukce čidel se v nich už nedrží voda. Rozdíl je patrný na první pohled – vlevo stará konstrukce, vpravo nová.
2. Plastové korekční kroužky u čidel byly nahrazeny pryžovými.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!