Ve firmě Bosch Diesel s.r.o. v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké dieselové čerpadlo řady CP4

20. června 2012, 0:00

V závodě firmy Bosch v Jihlavě bylo vyrobeno pětimilionté vysokotlaké čerpadlo řady CP4 pro dieselové vstřikovací systémy Common Rail. Náběh výroby tohoto vysoce moderního a inovativního čerpadla se v jihlavském závodě konal v lednu 2008.

Jihlavský závod se specializuje na výrobu vysokotlakých čerpadel pro dieselové motory systému Common Rail a patří k největšímu výrobnímu závodu divize Dieselových systémů skupiny Bosch v Evropě a celosvětově k největšímu závodu firmy Bosch pro výrobu vysokotlakých čerpadel a tlakových zásobníků (rail) systému Common Rail.

V roce 2012 by měl dosáhnout plánovaný objem roční výroby CP4 v Jihlavě zhruba 2,5 milionu kusů, to odpovídá zhruba 60% celkového objemu výroby čerpadel CP4 u firmy Bosch. Mimo to je jihlavský závod v rámci skupiny Bosch i jediným závodem pro výrobu vysokotlakých čerpadel řady CP3 a tlakových regulačních ventilů (DRV) pro systém Common Rail.

„Díky motivovanému výrobnímu týmu CP4 a důslednému uplatňování výrobních zásad firmy Bosch (systém BPS) se stala výroba vysokotlakých dieselových čerpadel CP4 v Jihlavě z pohledu kvality, inovativních řešení, potenciálu růstu a zaměstnanosti jedním z hlavních pilířů výroby čerpadel typu Common Rail v Jihlavě. V současnosti se podílí na výrobě vysokotlakého dieselového vstřikovacího čerpadla CP4 na pěti výrobních linkách více než šest set našich zaměstnanců. Do roku 2015 by měla být stávající výroba rozšířena ještě o další tři výrobní linky. To znamená, že výroba čerpadel CP4 přispívá podstatnou měrou k zajištění moderních a inovativních pracovních míst. Vynikající kvalita, konkurenceschopné výrobní náklady a vysoký objem výroby svědčí o tom, že naše heslo „Závod Jihlava: To nejlepší z Vysočiny“ je ve firmě Bosch Diesel s.r.o. každodenně naplňováno. Vedle vysoké kvality a konkurenceschopných nákladů se stanou v budoucnosti rozhodujícími faktory konkurenceschopnosti navíc i flexibilnost našich strojních konceptů a pracovních modelů,” sdělil ekonomický ředitel firmy Bosch Diesel Hermann Butz.

„Vysokotlaké čerpadlo CP4 je „srdcem“ dieselového vstřikovacího systému, ve kterém je dosaženo systémového tlaku až 2.000 barů. Neustálým vývojem systému Common Rail přispívá firma Bosch k tomu, že dieselové motory jsou výkonnější, ještě více šetří životní prostředí a vykazují další pohodlnější jízdní vlastnosti. Aktivní ochrana životního prostředí předpokládá ne méně, ale více techniky. Proto je snaha o ochranu životního prostředí hybnou silou naší obchodní činnosti. Z podpory ochrany životního prostředí budeme mít prospěch my všichni – příroda, lidé a nakonec i firma Bosch, nabízející moderní technické inovace, jako např. vysokotlaká dieselová čerpadla CP4, která navíc přispívají k ochraně přírody a zdrojů,” sdělil technický ředitel firmy Bosch Diesel Karsten Müller.

Zdroj + foto: bosch.cz

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!