Značka FOMAR FRICTION má nového vlastníka

16. července 2012, 0:00

Firmy Fomar Borg Automotive a Roulunds Braking Denmark oznámily, že byla podepsána dohoda o změně vlastníka značky FOMAR FRICTION. Koncern MAT Holdings, Inc se sídlem v USA – světový výrobce v automobilového průmyslu – převzal značku FOMAR FRICTION a všechny práva spojené s obchodem a prodejem.

Firma MAT Holdings, Inc. byla založena v roce 1984 a nyní působí v mnoha průmyslových odvětvích, včetně průmyslu "automotive". Společnost má výrobní závody v USA, Evropě a Asii, zaměstnává zhruba 13.000 lidí. Do evropské části skupiny patří mimo jiné: ROULUNDS BRAKING (Dánsko – výroba třecích materiálů), EURAC Holdings (Velká Británie/Česká republika – brzdové kotouče), MENETA (Dánsko – výrobce kovových plátů pro brzdové desky) a MAT Foundaries Europe (Německo – součásti brzdových systémů).

V současné době výrobní zařízení patřící do MAT Holdings, Inc. dodávají brzdové destičky pro osobní vozy předních světových výrobců jak do prvovýroby, tak na aftermarket. Roční produkce brzdových destiček v závodech Mat Holdings Inc. činí více než 20 miliónů kompletů.

Organizace prodeje Fomar Borg Automotive se stává součástí ROULUNDS BRAKING se sídlem v Odense v Dánsku.
V souvislosti s touto změnou od 1. srpna 2012 ROULUNDS BRAKING přebírá v plném rozsahu stávající spolupráci se všemi zákazníky. Celý obchodní tým FOMAR (Manažeři prodeje a Customer Service) a současný režim spolupráce se zákazníky (sklad, doprava) zůstává nezměněn.

Výroba v Polsku v závodě FOMAR bude pokračovat. Změna vlastníka značky FOMAR FRICTION je velkou příležitostí pro rozvoj a expanzi jak v trck segmentu, tak v segmentu osobních vozidel. Moderní výzkumné a vývojové centrum v Dánsku, přítomnost MAT jako dodavatele OE/OES, další zdroje pro investice a široké produktové porftolio, to jsou zcela nové příležitosti pro FOMAR FRICTION.

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!