MANN+HUMMEL Singapur rozšiřuje obchodní základnu

1. srpna 2012, 0:00

MANN+HUMMEL Singapur, ústředí odvětví filtrace vody filtračního specialisty se sídlem v Ludwigsburgu zvětšuje svá výrobní zařízení a rozšiřuje svou oblast výzkumu a vývoje.

Podnik dnes slavnostně otevírá nové výzkumné a vývojové centrum, vybavené německou technologií, a nový úsek pro výrobu ultrafiltračních membrán. V první fázi MANN+HUMMEL Singapur zdvojnásobí svou výrobní kapacitu. To umožní rozšíření výroby a poskytuje dostatečnou kapacitu pro novou řadu výrobků. Nová provozní zařízení jsou nezbytná, aby uspokojila globální poptávku po filtračních výrobcích společnosti MANN+HUMMEL. V současné době je v singapurském podniku zaměstnáno 100 specialistů na filtraci vody, kteří zásobují zákazníky po celém světě. Tým se má do konce roku 2012 rozšířit o 30 procent.

"Perfect parts and perfect service – to je globální závazek vůči všem zákazníkům společnosti MANN+HUMMEL na celém světě,“ říká jednatel pobočky MANN+HUMMEL Singapur Ulrich Winter. „Celý náš tým tento závazek podporuje. Jsem na náš vysoce kvalifikovaný a motivovaný tým hrdý. My všichni jsme velmi hrdí na zařízení, která dnes slavnostně otevíráme. Díky nim můžeme zvýšit servis pro zákazníky a svou konkurenceschopnost. Velký dík všem spolupracovníkům, úřadům a obchodním partnerům, kteří nás podpořili.“

U firmy MANN+HUMMEL Singapur tedy mají zákazníci užitek z možností firemní analýzy pomocí špičkových moderních systémů pro látky obsažené ve vodě, které jsou důležité pro vodu a membrány – jako jsou organické a anorganické molekuly, soli, částice atd. Zákazníci také profitují z více než sedmdesátileté zkušenosti s filtrací u automobilů. Společnost MANN+HUMMEL převádí vědomosti inženýrů na použití filtrace vody, třeba v oblasti statistických metod a zaměření na kontrolu kvality pomocí osvědčených designových a simulačních nástrojů. Přísně systematický přístup a pracovní procesy, které jsou k dispozici, zvyšují kvalitu, modulárnost a flexibilitu. Pracovní procesy a přístup k celé technické a distribuční síti skupiny Mann+Hummel umožňuje týmu v Singapuru lépe uspokojovat požadavky trhu.

Jednatel Economic Development Board (EDB) Singapur Yeoh Keat Chuan říká: „Jsme velice potěšeni, že se společnost MANN+HUMMEL, která je světovou jedničkou ve výrobě filtrů pro použití v automobilech a v průmyslu, rozhodla významně posílit aktivity v Singapuru v oblasti filtrace vody. Tato aktuální investice je dalším mezníkem rychle rostoucího partnerství mezi společností MANN+HUMMEL a Singapurem. Založení celosvětového hlavního sídla obchodní divize společnosti MANN+HUMMEL „voda“ potvrdilo, že Singapur je ideálním opěrným bodem v Asii, odkud mohou mezinárodní firmy sladit své asijské obchodní strategie a vyvíjet řešení vhodná pro budoucnost.“

Obchod s filtrací vody má pro koncern MANN+HUMMEL strategický význam. Podnik vyvíjí a vyrábí systémy pro opětovné využití, na úpravu a konzervaci vody. Ty jsou založeny na osvědčených technologiích jako reverzní osmóza, membránové bioreaktory a ultrafiltrace. V závislosti na potřebách zákazníků jsou systémy vysoce standardizované, modulární a adaptabilní, a od uživatelů nevyžadují velké technické dovednosti. Modulární struktura ale zároveň umožňuje přizpůsobení specifickým požadavkům spotřebitele. Tyto adaptace šetří čas a náklady.

„Singapur je dnes považován za globální „hydrocentrálu“, tedy za mezinárodní styčný bod hospodaření s vodou, se zhruba 100 vodařskými podniky a 25 výzkumnými a vývojovými centry zaměřenými na vodu. Slavnostní otevření nových zařízení – výrobní linky na membrány a globálního výzkumného a vývojového centra pro vodní aplikace – v Singapuru, hlavním sídle oboru podnikání „filtrace vody“, je silným impulsem pro náš vodohospodářský průmysl. Rozšířená výrobní kapacita a zvětšené výzkumné a vývojové centrum jsou vítanou přidanou hodnotou prosperujícího vodního ekosystému v Singapuru,“ říká ředitel Úřadu pro životní prostředí a vodu v Singapuru a jednatel Státního vodohospodářského úřadu PUB Chew Men Leong.

Základním úkolem pobočky MANN+HUMMEL Singapur je podpora regionálních a globálních obchodních aktivit a optimalizace koncepcí systémů. V Brazílii převzal MANN+HUMMEL dodavatele systémů Fluid Brasil. Fluid Brasil se specializuje na řešení pro úpravu vody a nakládání s odpadními vodami na základě reverzní osmózy a ultrafiltrace.

Trh s filtrací nabízí na celém světě objem cca 40 miliard eur. Z toho na úpravu vody připadá téměř čtvrtina a tendence silně stoupá. Společnost MANN+HUMMEL chce tento potenciál využít k dynamickému ekonomickému růstu. Skupina chce do roku 2018 zvýšit svůj objem minimálně na 3,4 miliard eur (2011: cca 2,5 miliard eur).

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!