60 let průmyslové filtrace MANN+HUMMEL ve Špýru

1. srpna 2012, 0:00

To, co před 60 lety započal tucet motivovaných mužů a žen v bývalé továrně na boty ve Špýru, je dnes mezinárodní centrálou průmyslové filtrace MANN+HUMMEL s více než 620 kmenovými zaměstnankyněmi a zaměstnanci.

Podnik patří ke skupině MANN+HUMMEL a specializuje se na vývoj a výrobu kompaktních filtračních řešení pro rozmanitá odvětví průmyslu. K zákazníkům patří renomovaní výrobci strojů po celém světě i obchod s náhradními díly. Pobočka Špýr zaujímá v rámci diverzifikační a expanzní strategie společnosti MANN+HUMMEL klíčovou roli. Má ověřit nové oblasti použití filtračních řešení, zhodnotit a připravit možnosti vstupu na trh – obdobně jako v případě odvětví filtrace vody skupiny MANN+HUMMEL. To se kdysi zrodilo ve Špýru a dnes operuje ze Singapuru.

„To, že nám přísluší tento strategický úkol, je velkým důkazem důvěry a potvrzením našeho výkonu,“ říká vedoucí obchodní divize průmyslové filtrace a člen rozšířeného vedení koncernu Volker Plücker. „Slavíme 60 let úspěšné práce ve Špýru a ze Špýru. Rovněž oslavujeme perspektivy a šance pro budoucnost. Srdečně děkujeme všem spolupracovnicím a spolupracovníkům a svým obchodním partnerům, kteří nás dosud podporovali. Těšíme se na další výzvy, které budeme společně překonávat.“

Obchodní divize průmyslové filtrace chce více využít své obchodní příležitosti v hlavním oboru činnosti a nedávno získala nového velkého zákazníka – čínský koncern SANY, jednoho z největších výrobců stavebních strojů na světě. Společnost SANY si zvolila skupinu MANN+HUMMEL za strategického partnera, s nímž by si přála realizovat svou globalizační strategii. Obrat se společností SANY má do roku 2018 vzrůst na průměrnou dvoumístnou milionovou částku. Vedení projektu je ve Špýru.

Trhy procházejí změnou. Nové průmyslové a prahové země ve východní Evropě, Asii a Jižní Americe mají značnou potřebu dohnat průmyslovou úroveň. Navíc, v tradičně průmyslových zemích vytvářejí nové zákonné požadavky a stoupající nároky na kvalitu stálou potřebu dodatečné filtrace. Špýrský závod je jedničkou na trhu ve věci filtračních řešení pro kompresory a v případě erozivních filtrů. Erozivní filtry společnosti MANN+HUMMEL pracují například ve strojích, které vyrábějí nástroje pro vroubkování mincí – eur a centů.

Růst v hlavním průmyslovém oboru činnosti a nových oblastí obchodní činnosti umožní obchodu mimo automobilový průmysl vzrůst do roku 2018 cca na 1,1 miliardy eur, a tím docílit zhruba třetiny plánovaného obratu koncernu v minimální výši 3,4 miliard eur.

Historie
MANN+HUMMEL Špýr je naprogramován na růst. V roce 1992 bylo dosaženo prvního velkého mezníku pro větší růst: pobočka Špýr se stala profitcentrem nově založené obchodní divize „průmyslová filtrace“. V důsledku tohoto organizačního oddělení se od obchodu skupiny MANN+HUMMEL s automobilovým průmyslem využívá tato obchodní divize na jedné straně i nadále výhodu celosvětového propojení koncernu, na straně druhé se může ještě více soustředit na průmyslové zákazníky. Jestliže se v průmyslu v případě 30.000 až 40.000 výrobků hovoří o velké sérii, v automobilovém odvětví jde velmi rychle do statisíců. Co nejvyšší kvóta standardizace je u malých objemů důležitá kvůli ekonomičnosti. V případě pobočky MANN+HUMMEL Špýr dosahuje zhruba 80 procent. V automobilovém odvětví požadují zákazníci zpravidla filtrační řešení individuálně přizpůsobená motorům, kterými jsou jejich výrobky vybaveny. Nároky na kvalitu a výkon a požadovaná vstřícnost k zákazníkům jsou obdobné a celý tým MANN+HUMMEL pracuje ruku v ruce.

V roce 1998 se tato obchodní divize se všemi funkcemi jako výzkum a vývoj, komunikace, finanční funkce, personalistika – celkem téměř 100 odborníků – přestěhovala do Špýru. Zákazníci těží z blízkosti, například výroby a vývoje, ve spojení s možností přístupu na celou síť koncernu, především tam, kde je třeba rychlosti.

V roce 2010 si špýrská pobočka opět stanovila mezník pro větší růst. Tato obchodní divize se rozdělila na oblasti obchodní činnosti pro speciální skupiny zákazníků, které mají vždy podobné požadavky: stavební, zemědělské stroje, spalovací motory; kompresory; průmyslové a zvláštní aplikace; náhradní díly pro průmyslovou filtraci; filtry dieselových částic a Retrofit. Jednotlivé oblasti obchodní činnosti mohou nezávisle na sobě fungovat od použití výrobku až po poprodejní servis. Mají přístup k centrálnímu vývoji. Jádrem nové organizace je optimalizovaná orientace na zákazníka.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!