Mann+Hummel: Nový výrobní závod v Liou-čou

1. srpna 2012, 0:00

Specialista na filtraci MANN+HUMMEL se sídlem v Ludwigsburgu otevřel 31. května 2012 nový výrobní závod na jihu Číny. Nová továrna bude zhotovovat vzduchové filtrační systémy, sací systémy a kryty hlav válců pro sériovou výrobu automobilů.

Jedná se o čtvrtý výrobní závod skupiny v Číně. Díky němu bude společnost MANN+HUMMEL moci rychleji obsloužit své zákazníky v jižní části země. V současné době je hlavním zákazníkem nového závodu MANN+HUMMEL společnost SGM-Wuling v Liou-čou. SGM-Wuling je vedoucí výrobce v segmentu čínského trhu s minivany a v současné době rozšiřuje své obchodní aktivity na oblast osobních vozidel a buduje svou přítomnost na zámořských trzích.

Nový závod je přiřazen k čínské centrále společnosti MANN+HUMMEL v Šanghaji. Umožňuje tomuto specialistovi na filtraci značně zlepšit logistiku pro SGM-Wuling a zvýšit rychlost reakce. Dosud byl dodavatelem společnosti SGM-Wuling v Liou-čou závod MANN+HUMMEL v Šanghaji. Díky nové továrně může MANN+HUMMEL využít nové obchodní možnosti v Číně.

„Čína je jedním z našich strategických trhů a zaujímá důležité místo ve strategii růstu společnosti MANN+HUMMEL,“ říká Group Vice President & CEO MANN+HUMMEL Asie-Pacifik Patrick Cudmore. „Naším cílem je zvýšit asijský podíl obratu skupiny do roku 2018 z dnešních 17 na 25 procent. Náš koncernový obrat má vzrůst minimálně na 3,4 miliardy eur. Náš obchod s Čínou se za posledních 10 let ztřicetinásobil. S polečně s našimi pobočkami v Šanghaji, Jinanu a Čchang-čchunu na severu Číny je náš nový závod v Liou-čou na jihu důležitým krokem k posílení orientace na zákazníka a pokračování německo-čínského úspěchu.“

Další mezník svého obchodu s Čínou ohlásila společnost MANN+HUMMEL teprve před několika týdny. V odvětví průmyslové filtrace získala nového velkého zákazníka, SANY, jednoho z největších výrobců stavebních strojů na světě. Společnost SANY si zvolila skupinu MANN+HUMMEL za strategického partnera, s nímž by si přála realizovat svou globalizační strategii. Obrat se společností SANY má do roku 2018 vzrůst na průměrnou dvoumístnou milionovou částku.

 

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!