Nová dceřiná firma Mann+Hummel v Dubaji

1. srpna 2012, 0:00

Specialista na filtraci MANN+HUMMEL založil novou dceřinou firmu v Dubaji. Úkolem MANN+HUMMEL Middle East FZE bude přímo zásobovat zákazníky na Středním východě značkovými výrobky MANN FILTER, vyrobenými převážně v Německu, ze skladu v zóně volného obchodu v Jebel Ali.

Výhody nové firmy pro zákazníky spočívají hlavně v usnadnění účtování a plateb a ve zkrácení doby, nutné pro vyřízení objednávky. „Nyní budeme schopni prodávat přímo našim zákazníkům. Zákazníci budou mít zboží i podporu z jednoho zdroje. V Arabském světě jsou přímé operace a kontakty velice důležitou součástí orientace na zákazníka,“ vysvětluje Výkonná ředitelka Susan Falah. Falah, původem z Iránu, dříve vedla zastoupení MANN+HUMMEL v Dubaji, které zde působilo od roku 2007. Byla také zodpovědná za přípravu a založení nové dceřiné společnosti. Od šedesátých let dodával MANN+HUMMEL vzduchové, palivové, olejové a později i kabinové filtry jako nezávislý dodavatel náhradních dílů značky MANN FILTER prostřednictvím velkoobchodů a regionálních partnerů.

„Naším cílem je využít vylepšené obchodní infrastruktury pro zvýšení celkové úrovně služeb zákazníkům a objemu prodeje výrobků značky MANN-FILTER v rámci států GCC, Iránu, Afganistánu, Pákistánu, Jemenu a Iráku. Využijeme MANN+HUMMEL Middle East jako bránu pro další rozvoj obchodu do států středního východu a severní Afriky, kde se nachází obrovský potenciál dynamiky ekonomického růstu.“ V tomto regionu žije přibližně 6% světové populace. V této oblasti se nacházejí dvě třetiny států OPEC jsou zde naleziště zhruba 60% světových zásob ropy a 45% světových zásob plynu. „Nová společnost je logickým pokračováním našich dobrých vztahů s Arabskými obchodními partnery. Umožní nám hledat nové obchodní příležitosti v blízkých oblastech.“

Nová firma je dalším krokem v rámci strategie růstu společnosti MANN+HUMMEL. Skupina rostla v devadesátých letech průměrně o 9% ročně a do roku 2018 plánuje zvýšit obrat z přibližně 2,5 miliardy euro na minimálně 3,4 miliardy euro.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!