MANN+HUMMEL rozšiřuje závod Marklkofen

1. srpna 2012, 0:00

Největší továrna na filtry na světě pracuje v bavorském Marklkofenu a patří ke skupině MANN+HUMMEL. Aktivity této pobočky, které se týkají vývoje produktů, má posílit nové kvalitativní a vývojové centrum.

Společnost MANN+HUMMEL investuje zhruba 3,5 milionů eur do budov a 1 milion eur do vybavení zkušebny. To koncernu umožní větší kontrolu v Marklkofenu vyráběných filtračních prvků pro automobilový průmysl a strojírenství přímo na místě. Čistota konstrukčních částí získává stále více na významu, zejména v automobilovém odvětví, a zahrnuje části, které jsou menší než 200 µm (1 µm = 1 tisícina milimetru) a pouhým okem neviditelné.

„Společnost MANN+HUMMEL investuje do naší pobočky jen na tento projekt 4,5 milionů eur, což je jednoznačné přihlášení se k Marklkofenu a signál důvěry v naši práci,“ shrnuje ředitel závodu Bernhard Wimmer. „Jsem na náš tým pyšný.“ Zahájení stavby nového kvalitativního a vývojového centra marklkofenští naplánovali na červenec 2012. Ve druhém čtvrtletí 2013 chtějí v nových laboratořích otestovat první filtrační prvky.

MANN+HUMMEL v Marklkofenu zaměstnává více než půldruhého tisíce kmenových zaměstnankyň a zaměstnanců. Závod denně vyrobí více než 600 000 olejových, palivových, vzduchových a interiérových filtrů pro obchod s automobilovou a průmyslovou sériovou výrobou a náhradními díly. MANN+HUMMEL distribuuje cca 40 procent filtračních prvků z Marklkofenu pod koncernovou značkou MANN-FILTER.

Skupina MANN+HUMMEL od poloviny 90. let každoročně vzrostla průměrně o devět procent. Do roku 2018 hodlá zvýšit svůj obrat na minimálně 3,4 miliard eur. Aby koncern podpořil plánovaný růst, investuje do nových technologií, budov a zařízení. Jen do německých poboček poputuje/půjde více než 25 milionů eur. Společnost MANN+HUMMEL otevřela 8. května 2012 slavnostně nový závod na interiérové filtry v bavorském Himmelkronu. Objem investic: 17 milionů eur. 11. května 2012 MANN+HUMMEL slavnostně otevře přístavbu svého závodu Sonneberg v Duryňsku. Objem investic: 7,2 milionů eur. Rozšíření továrny MANN+HUMMEL v bavorském Marklkofenu se připravuje. Objem investic do nového kvalitativního a vývojového centra: 4,5 milionů eur.

 

Komentáře

Komentář musí být delší než 5 znaků!

Potvrďte prosím předpisy!

Ještě nikdo tento článek nekomentoval. Buďte první!